16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Zatrzymano parę Chińczyków. Nielegalnie przebywali w Polsce

Kontrola legalności pobytu w Wólce Kosowskiej zakończyła się zatrzymaniem dwojga obywateli Chin. Akcję przeprowadzili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie przy współpracy Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Białegostoku.

27-letnia kobieta jak i jej 47-letni znajomy nie posiadali ważnych wiz ani innych dokumentów, które zezwalałyby im na pobyt w naszym kraju. – W trakcie kontroli mężczyzna okazał swój oryginalny paszport, w którym na jednej ze stron widniała stampila potwierdzająca złożenie wniosku do Wojewody Mazowieckiego o pobyt czasowy, tyle że została ona podrobiona na wzór oryginalnej – informuje Dagmara Bielec-Janas z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Ponadto w miejscu zamieszkania mężczyzny znaleziono sfałszowana decyzję wojewody o udzieleniu cudzoziemcowi zezwolenia na pobyt czasowy. Wobec obywatela Chin wszczęto postępowanie o czyn z art. 270 §1 k.k.tj.: Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

47-latek przyznał się do winy. Poza tym Chińczycy otrzymali decyzje zobowiązujące do powrotu, Chinka – z zakazem ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw Schengen przez 6 miesięcy, natomiast mężczyzna na okres 2 lat.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

pruszkowskie kwatery pracownicze też sprawdźcie ! szczególnie bloki przy szopena

Mgr Żąkil

Stampila to chora na HIV córka izraelczyka i palestynki, symbol pokoju na bliskim Wschodzie...

Jamusz z Michałowic.

Czy wpłynie to na jakość doskonałej zupy pho w okolicznym barze?

Gość

https://sjp.pwn.pl/sjp/stampila;2576129 internet nie boli, wystarczy poszukać

Gość

Co to jest stampila?