°


KSP

Zatrzymano Rosjanina podejrzanego o zabójstwo

Na terenie powiatu pruszkowskiego zatrzymano obywatela Rosji, podejrzanego o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa w Niemczech. 24-latek poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania.

Zatrzymanie mężczyzny możliwe było dzięki współpracy funkcjonariuszy Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KSP, Punktu Kontaktowego ENFAST w KGP oraz zespołów z Wiesbaden i Bremen. – Na początku listopada 2017 r. specjalna grupa poszukiwawcza policjantów niemieckich skontaktowała się z Punktem Kontaktowym ENFAST KGP, czyli europejskiej sieci zrzeszającej policjantów z całej UE zajmujących się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców Europy. Z przekazanych informacji wynikało, że obywatel Rosji , który jest podejrzany o zabójstwo mężczyzny przy pomocy noża oraz usiłowanie tego przestępstwa w miejscowości Bremen opuścił ich kraj i prawdopodobnie ukrywa się na terenie Polski. Sąd w Bremen wydał za 24-latkiem Europejski Nakaz Aresztowania – informuje Komenda Stołeczna Policji.

Policjanci ustalili, że mężczyzna prawdopodobnie ukrywa się na terenie województwa mazowieckiego. – Punkt Kontaktowy ENFAST w Wydziale Poszukiwań Komendy Głównej Policji zaangażował do sprawy Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji. Realizacja sprawy przez stołecznych kryminalnych oraz kolejne czynności operacyjne szybko przyniosły efekty, ponieważ ustalono dokładne miejsce przebywania 24-latka. Okazało się, że mężczyzna wynajmuje dom w miejscowości na terenie powiatu pruszkowskiego – zaznaczają policjanci z Komendy Stołecznej.

Rosjanina zatrzymał specjalny oddział antyterrorystów. Jak udało nam się nieofocjalnie ustalić, mężczyzna przebywał w domu w Kajetanach. 24-latek został doprowadzony do prokuratury. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 14

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Daro

Maro bredzisz strasznie. Pomyliles miejsca. Rece opadaja!

Zofia

Niech dupy ruszą służby w pow. Pruszkowskich i niech zaczną w końcu porządnie monitorować, tych wszystkich napływowych "towarzyszy"! Wynajmują nie tanie mieszkania, i ja się pytam, ZA CO?!

Maro

Na tyłach szkoły technikum chemicznego, tam gdzie mafiozi przyjeżdzają, same mercedesy, luksusowe audi i bmw. Jak ze Stomilu wracam to często widzę te wygolone i wydziarane karki. Wiadomo co to za ludzie, rejestracje WWL i WPR.

Dżepetto

Dlaczego wschodnich morderców ciągnie w te okolice?

Gość

W którym domu koło chemika ?

Daro

Rosjanie i Ukraincy to koszmar. Jestem za zamknieciem granic!

Gość

Ksp po co wprowadzasz w błąd,na gazeta.pl jest napisane jak byk obywatel Rosji pochodzący z Czeczenii,wjęc jest to Czeczen a nie Rosjanin

KSP

To był Rosjanin. http://www.policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/46071,Podejrzany-o-zabojstwo-24-letni-obywatel-Rosji-wpadl-pod-Warszawa.html

Gość

Nie Rosjanin tylko Czeczen ,na portalu Warszawskim jest pałne info,co jak co ale w Pruszkowie czy Piastowie sporo jest Czeczenów,nie są to mili ludzie,nikt z nich nie pracuje a zapieprzają nowymi betkami czy merolami

Daro

Kurcze zamknac granice! Ta Rosja i Ukraina to koszmar. A ciagnie ich do nas bo my Unia! Koszmar!

Maro

Bandyta ukrywał się w Piastowie w domu koło Chemika! Było pełno policji! Dobra akcja!

Mimler

zaraz się okaże że się że to był człowiek z GRU i Putin karze go odesłac do Rosji...

Joe

Trzaskowski obiecał dokładnie "windy dla więźniów 4 piętra". To określenie oznacza Twoją matkę - starsze osoby mieszkające w niskich blokach bez wind. Według starych przepisów budowlanych w budynkach o maksymalnie 5 kondygnacjach (licząc z parterem) nie trzeba było montować wind i teraz dla wielu starszych osób w Warszawie jest to bardzo poważny problem.

Głos

Żelazny elektorat PO (90%skazanych głosowało właśnie na tą partię)...Ostatnio Trzaskowski aby przypodobać się swoim wyborcom obiecał wybudowanie wind w więzieniach 4 piętrowych i wyższych...Moja matka mieszka na 3 piętrze w 4 pietrowym bloku i nie ma siły wejść po schodach,ale jej los jest takim Trzaskowskim obojętny :) wot POlsza...