27° Niedziela
22 Lipca

Pon

Wt

ŚrWPR24.pl

Zburzą starą halę, by postawić biurowiec [Prima Aprilis]

Już teraz teren w obrębie Znicza w Pruszkowie znacznie się zmienił – m.in. przebudowano tzw. wąskie gardło i postawiono budynek Centrum Kultury i Sportu (CDK). I to nie koniec zmian. Hala sportowa z uwagi na zły stan techniczny zostanie rozebrana, a w jej miejscu zaplanowano budowę wielopiętrowego budynku. Co więcej, koncepcja budynku jest już gotowa.

Tekst wymyślony specjalnie na Prima Aprilis.

Pod względem powstawania nowych nieruchomości Pruszków rozwija się w szybkim tempie. Ma to swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jedni narzekają, że wszystko zostanie zabetonowane, a inni mają świadomość, że to naturalna kolej rzeczy w prężnie rozwijającym się mieście. O tym, że pruszkowska hala Znicza zostanie rozebrana już wspominaliśmy jakiś czas temu. Teraz czas przystąpić do prac.

W miejscu hali ma pojawić się biurowiec jako uzupełnienie tego miejsca. To będzie najwyższy budynek w Pruszkowie. Swoje miejsce znajdą w nim duże światowe firmy.

Obiekt ma mieć 27 kondygnacji, z czego trzy to będą podziemne garaże. Powierzchnia wyniesie ponad 30 tys. m kw. Możliwe, że wysokość przekroczy 100 m. Według szacunków będzie pracować tutaj 8 tys. osób. – Chcemy stworzyćnajbardziej nowoczesny budynek w Pruszkowie. Będzie to pierwsza i obecnie jedyna taka budowla na terenie tego miasta. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ budowa potrwa kilka lat. Zmieni się też układ drogowy wokół skrzyżowania ul. Bohaterów Warszawy i Al. Jerozolimskich. Teraz trudno zdradzić nam wszystkie szczegóły. Jednak budynek na pewno będzie służył też mieszkańcom i będzie stanowił dobre uzupełnienie CKiS – mówi Andrzej Nowak, prezes CNC Business Group Corporation.


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 62

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Kedar

Goscss ty jestes jak to powiedziales wiesniak. Wypad do swego pierdziszewa z Pruszkowa! I to juz!

Gośćss

no i widzicie tej hali nie projektował Rogala - efekt na załączonych zdjęciach - rozumiem że wieśniakom się podoba

Edyta

Wielka szkoda, że ośrodek jest ładniejszy od wewnątrz niż z... zewnątrz !? :-)

Gość

Wy nie musicie wymyślać tekstów na prima aprilis. Wszyscy w Pruszkowie wiedza ze zmyślacie historie dla podtrzymania oglądalności strony. Nawet służby (policja, sm) i administracja nie traktuje was poważnie - nie informują i nie podają szczegółów. Jak zapyta dziennikarz z bardziej rzetelnej gazety lub portalu to wszystkiego się dowie. Jedyne prawdziwe informacje to te, które przepiszecie z prawdziwych serwisów informacyjnych.

Gość

WODY!!!!!!!!!!!!!!!!!. hala wybudowana w 2008 stara?. Jak się niemylę obecny prezydent Pruszkowa wtedy tez rządził i co odebrał do urzytku i ZAPŁCIŁ za bubel ?. To niech teraz płaci za remont z swojej kasy a nie kombinuje jak by na tym jeszcze zarobić.BANDA.

Gość

Wyjątkowo suchy suchar

Gość

Prima aprilis

Gość

No i po co to? Zamiast w jakis sposob polaczyc okoliczne parki w jedna funkcjonalna calosc razem z terenem dookola stadionu i toru kolarskjego, stworzyc duzy teren rekreacyjny to bedzie stal jakis wiezowiec, najwyzszy w okolicy. Kolejny "wspanialy" projekt jak CDK z dala od centrum miasta, ale za to olbrzymie centrum handlowe w samym srodku miasta. Jaki to ma sens?

Jacek

Fajny pryma aprymas

Burmistrz Brwinowa

szkoda tylko że infrastruktura drogowa nie rozwija się wraz z budową takich obiektów ! Przecież ten budynek będzie generować olbrzymie korki w okolicy ! Tyczasem tzw. waskie gardło to przestarzałe rozwiązanie drogowe z sygnalizacją świaetlną. A światła zawsze przyczyniają się do powstawania korków na drodze . W normalnym cywilizowanym Świecie skrzyżowanie koło znicza miałoby wiadukt, albo podziemny tunel, w ogóle cała ta droga do Warszawy powinna mieć bezkolizyje skrzyżowania, przynajmniej taj jak koło MAKRO i Kastoramy.

Gość

hehehe, dobry, pierwszokwietniowy żart ;)

Gość

Ciekawe co autor miał na myśli "potężnie rozwijające się miasto" ? . Czy sprzedaż deweloperom każdej wolnej przestrzeni do rozwój , czy degradacja ? Brak infrastruktury komunikacyjnej , miejsca pracy w zagranicznych firmach dla przybyszy że wschodu , to ten rozwój ?

Zapora

Prima aprilis!!!

Głos

Hahahah ,oto właśnie Pruszków proszę państwa!Brak słów...

Gość

Prima a prilis

Gość

Prima aprilis

Gość

1 kwietnia

J

no chyba sobie ktoś jaja robi... kto wyda na to pozwolenie, chyba są jakieś ograniczenia w wysokości budynków na tym obszarze... będzie to wyglądać jeszcze bardziej żałośnie niż cdk

Gość

Prima Aprilis ;)

Gość

Ostanie pietro proszę zarezerwować dla Sylwka aby miał widok na piłkarzy.

Lokals

Skoro biurowiec ma uzupełniać CDK, to jedyną słuszną koncepcją architektoniczną na niego to kształt góry lodowej.

Edyta

To jakieś nieporozumienie, przecież według MPZP właśnie w tym miejscu (hala sportowa) rozpocznie się jeszcze w tym roku budowa budynku Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. Obecny budynek niestety nie spełnia wymogów niezbędnych dla sprawnego funkcjonowania Urzędu. Nie wytrzymuje natłoku interesantów i silnej eksploatacji, której jest poddawany. Od lat czynione starania zmierzające do poprawy, przyniosły spodziewany sukces. Nowy budynek i w takiej lokalizacji z pewnością spełni oczekiwania nie tylko petentów, ale i pracowników.

Gość

A co z halą? Gdzie będą mecze?

Marco

Niech postawia wyzszy niz Palac Kultury. Bedzie wesolo :) Manhattan w Pruszkowie :)

Benek the Roman

Prima aprilis!!! Gdzie w Pruszkowie taki wysoki budynek, dopiero co oddali do użytku Aura Sky na Pradze, a tu miałby być wyższy??? :)

RAFAŁ

Hale na biurowiec a boisko na nowe targowisko, bo poco komu klub sportowy w mieście. A kluby sportowe to w parku będą rozgrywać mecze i treningi. ...............kompletna glupota

Gość

Dno! Biurowiec przy boisku? Ludzie jeśli w ogóle można was tak nazwać! Pruszków to małe miasto i za 5 lata z 60000 tysięcy mieskańców zrobi się tylko 10000. Tu już teraz jest beton blok przy bloku a nawet przedszkola obok starych wieżwoców. Tu potrzeba ale miejsca do życia! A nie bloków czy jakiś następnych pajaców w tym i tak chorym mieście

Marco

Marott 2 nich postawia Pajace z Pisu. Zniszcza nam Pruszkow. To koszmar ludzie!

Gość

kawały prima aprilis robi się raniutko , jeżeli to prawda to już nie są ,,jaja,, tylko ,,wały,,

Gość

Ktoś zapomniał dodać prima aprilis ;-)

Gość

No, coś takiego... A na ostatnich piętrach będą luksusowe apartamenty komunalne. Zasiedlenie od 1 kwietnia.

Ponurak

Kogoś ponioslo z tym prima aprilisem

Gość

Dobry żart na 1 kwietnia.

Gość09888

Buhha

MichaloX

No tak Prima aprilis

MichaloX

Paranoja, zburzą ledwie 25 letnią funkcjonalną halę żeby postawić jakiś biurowiec.

Gość

Ta.... 1 kwietnia

Gość

Tak samo słaby żart jak forsowany przez Kurzele i Starzyńskiego pomysł wybudowania dziewięciu budynków 11 piętrowych na terenie przy Urzędzie Skarbowym bez terenów zielonych czy obiektów oświatowych dla 5 tyś nowych mieszkańców....

Mensis

Dzisiaj Prima Aprilis ;-)

Radek

Kretynski pomysl ! Zostawcie to! I PiS wypad z Pruszkowa!!!!

Damian

Glupi pomysl. To miejsce sportu a nie biurowcow czy mieszkan. Porazka!

Gość

prima aprilis

Gość

i niech ma jeszcze 7 pięter w dół . A jutro napiszecie że z powodu dość grząskich gruntów projekt nie dojdzie do realizacji , bo jutro będzie 2 kwietnia

Gość

czy to na zdjęciu to jest stara hala ? przecież ona ma z 15 lat...

Gość

Starzyński Tower.

PajHiWo

Zły stan techniczny - a kto i za ile wziął w łapę za wydanie takiej decyzji ? Znam co najmnie 10 hal w dużo gorszym stanie w którym rozgrywane są regularnie zawody. Ale Pruszków bogate miasto a włodarze gest mają będzie biurowiec za np. 50 mln. zrobi się 100 a co tam. Dworzec centralny w Warszawie straszył niby do rozbiórki a jest i długo będzie.

Gość

Wiem, że to 1 kwietnia, ale paradoksalnie taki budynek przydałby się w Pruszkowie. Na pewno nie 27 kondygnacji, ale wystarczyłoby 10-15. Takie coś powinno stanąć np. w miejscu planowanego ZUSu w Alejach Wojska Polskiego.

Konieczny

Dziś jest 1 kwietnia więc ten news jest jak najbardziej na miejscu.

Gość

Fake.

Gość

Prima aprilis - hahaha

Gość

Prima a prilis hahahaha

Szymek

Nieudany żart prowadzącego .....

Gość

1 kwietnia

Gość

HAAA HAAAAAA PRIMA APRILIS dobre dobre

Gość1

Super, tzn. że nie będzie już meczów koszykówki, a dzieci również nie będą miały treningów pod dachem. Chyba ktoś tu nie lubi sportu i nie myśli o przyszłości młodych mieszkańców Pruszkowa.

Łuki

Prima aprillis

Gosc

PRIMA APRILIS :D W zeszłym roku też była rozbiórka więc już ta dziedzina jest spalona :p

Gość

Taki żarcik na pierwszego kwietnia. Ciekawe czy ktoś się nabrał, bo ja w pierwszej chwili tak.

Gość

Żeby tylko ów biurowiec nie nawiązywał stylem do CDK

Gość

Haha prima aprilis

Peterson

Dobry zart. Pyma Aprilis

Gość

dramat 8 tysięcy pracowników !!!! jak oni tam dojadą i wrócą :) kretyńskie planowanie