27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Maciej Bochnowski

Zielono na rondzie 100-lecia

Na pruszkowskim rondzie 100-lecia Miasta pojawiły się krzewy zimnozielone i liściaste. Nasadzenia mają wpłynąć na poprawę estetyki Gąsina.

W ubiegłym roku miasto przystąpiło do modernizacji ul. Przejazdowej. Koszt przebudowy drogi wyniósł blisko 4 mln zł. W ramach inwestycji powstało rondo na skrzyżowaniu Przejazdowej i Promyka, co wydawało się najlepszym rozwiązaniem w związku ze znacznym natężeniem ruchu w rejonie wspomnianych ulic.

Coraz częściej samorządy decydują się na zagospodarowanie placów w różnych sposób. Jedni stawiają na roślinność, inni wybierają oświetlenie czy pomniki. Na rondzie 100-lecia Miasta w Pruszkowie pojawiły się nasadzenia. – W poniedziałek 31 lipca zakończono nasadzenia krzewów na nowym rondzie, co z pewnością wpłynie pozytywnie na zwiększenie estetyki dzielnicy Gąsin. Nasadzono krzewy zimozielone takie jak sosna górska i jałowce płożące oraz liściaste takie jak tawuły i róże pomarszczone – poinformował pruszkowski wydział ochrony środowiska. 

Kierowcy zwracają uwagę, że posadzone rośliny  narażone są na ciężkie warunki. Ciągły ruch samochodów, liczne spaliny i pytanie, czy krzewy przetrwają? – Dobierając gatunki roślin do nasadzeń wzięto pod uwagę, że będą rosły w trudnych warunkach, gdzie mamy do czynienia z dużym natężeniem ruchu samochodów ciężarowych – zapewniają urzędnicy.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

DO aro krótko -ch.m zawsze będzie ch.mem śmierdzącym. źle ci śmierdziuchu w Pruszkowie to po jakiego czorta tu mieszkasz w mieszkaniu nie swoim tylko w 90 letniej panny .

Aro

Do gość z 16.18, władze pruszkowa to zdrajcy, wszystko dla innych, nic dla siebe ( znaczy dla mieszkańców) niby powiat, super siedziba i udogodnienia a pruszkow ( swoją siedzibę ) maja za g.wno, tak Jasio negocjowal że nic nie da się zrobić..

Gość

Do Brwinowianin: Droga jest powiatowa, skoro miasto zainwestowało w nasadzenia to może w powiecie znajdzie się pare groszy na załatanie dziury?

Gośćolo

Igrzysk zamiast chleba.

brwinowianin

...odnośnie tego wspaniałego "ronda 100-lecia" to powiem wam że jest już tam wyrwa - dziura w asfalcie ! - i to całkiem duża !!! Zastanawia mnie jedna rzecz ! Dlaczego takich rzeczy nikt nie naprawia, nikt nie kontroluje, dogląda, nie zleca komuś do naprawy itd?! TYLKO...miną lata, jezdnia zacznie... - już wówczas całkiem się zapadać na skutek zaniedbań i dopiero wtedy będzie remont ! To nie lepiej zabezpieczyć to teraz mniejszym nakładem sił i środków zanim jeszcze woda nie poczyniła szkód?! Podobna sytuacja się ma na skrzyżowaniu w Mosznach, tam też nowo co oddane skrzyżowanie ma zniszczony krawęznik, z tym że tu jest ewidentnie większa wyrwa i woda zbiera swoje żniwo w destrukcji nowego przecież ciągle skrzyżowania ! - Nie można tego naprawić?!