°


WPR24

Zima w mieście nie musi być nudna

Ferie zimowe tuż, tuż i pewnie wielu z Was zastanawia się jak w tym czasie zorganizować czas dzieciom, aby nie nudziły się w domu. Podpowiadamy!

W tym roku w naszym regionie ferie zimowe rozpoczynają się wyjątkowo szybko. Od 15 stycznia uczniowie z Mazowsza jako pierwsi w kraju będą korzystać z dwutygodniowej przerwy od nauki. Dla dzieci to dobra informacja, nieco gorsza dla rodziców. Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na dłuższy urlop i dalszy wyjazd, czy wysłanie pociechy na obóz lub zimowisko. Pojawia się więc pytanie jak zaplanować dziecku wolny czas. Tu możliwości jest na szczęście kilka.

W kilku miejscowościach naszego regionu czynne są lodowiska. Część z nich na czas ferii przygotowała specjalne atrakcje. Tak jest m.in. w Milanówku. – 16, 19, 23 oraz 25 stycznia na lodowisku odbędą się gry, zabawy i zawody sportowe. 20 stycznia zapraszamy na zabawę karnawałową. Przebrania mile widziane. Wstęp i wypożyczenie łyżew dla dzieci i młodzieży z Milanówka będzie bezpłatny za okazaniem legitymacji lub karty przedszkolaka – informują organizatorzy.

Za darmo na łyżwach można pojeździć w Piastowie. – Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych do korzystania z lodowiska miejskiego podczas ferii zimowych. W dniach 15-19 oraz 22-26 stycznia w godzinach od 10.00 do 16.00 uczniowie piastowskich szkół, za okazaniem legitymacji szkolnej, poza darmowym wejściem na taflę, będą mogli bezpłatnie wypożyczyć łyżwy – czytamy w zaproszeniu. Lodowiska czekają także w Brwinowie, Pruszkowie, Grodzisku Mazowieckim i Michałowicach.

Co jeśli nasze dziecko nie jest miłośnikiem jazdy na łyżwach? Aktywnie czas spędzić można także pływając. W ferie czynne będą baseny miejskie w Grodzisku i Pruszkowie. Również w Grodzisku do skorzystania ze swojej oferty zachęca kino w Centrum Kultury. Repertuar dla najmłodszych przygotowało też kino Baśń w Piastowie.

Ciekawe propozycje spędzenia wolnego czasu w ferie mają poszczególne szkoły oraz ośrodki kultury. Są to m.in. bale karnawałowe, zawody sportowe, zajęcia artystyczne i wiele innych. Szczegóły dostępne są na stronach internetowych poszczególnych placówek. Przypominamy też o wystawie Lego na Stadionie Narodowym i możliwości jazdy na nartach na Górce Szczęśliwickiej.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

W Pruszkowie za okazanie legitymacji można zapłacić za łyżwy 6 zł :)

Gość

dziękujemy ci Janie, Andrzeju i Michale za tak ,,BOGATĄ" ofertę w Pruszkowie.

Danusia

W imieniu rodziców proszę nauczycieli - nie zadawajcie na ferie!!! Każdy z Was sądzi że tylko troszkę, tylko jedno do zrobienia i przeczytania. Tylko jedna strona ćwiczeń, jedno wypracowanie, jedna lektura , kilka rysunków itp. To powinien być czas do odpoczynku!

Gość

A basen w pruszkowie w ferie też będzie zajęty 24/h na dobę przez szkoły i gimbusów?