16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Anna Zwolińska

Zimno, a oni dopiero montują grzejniki

Trwa remont budynków przy ul. Broniewskiego w Pruszkowie. Mieszkańcy remontowanego budynku skarżą się, że w mieszkaniach nadal nie zainstalowano grzejników, a dni są coraz chłodniejsze.

Na osiedlu przy ul. Broniewskiego remontowany jest zabytkowy budynek papierni. Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska”, które z ramienia miasta zarządza tymi obiektami początkowo miało problem ze znalezieniem wykonawcy prac remontowych. W końcu się udało i prace wystartowały. Dziś trwają w najlepsze.

Kłopot w tym, że montaż instalacji centralnego ogrzewania zbiegł się z jesiennym załamaniem pogody... – Chciałbym poinformować gazetę, że TBS Zieleń Miejska ma gdzieś lokatorów przy ul. Broniewskiego w sprawie ogrzewania. Każdy rozumie to iż trwa remont, ale żeby w pierwszej kolejności nie włączyć ogrzewania, które już powinno być skończone. Do tej pory nawet co poniektórzy lokatorzy nie mają wszystkich grzejników zamontowanych. Obecnie na dworze temperatura spada do 3 stopni w nocy i mieszkania są wyziębione. W ciągu dnia temp sięga 15 stopni w domu. Gdy były piece to można było rozpalić i nie marznąć. Nie wspominając, że są tu małe dzieci i osoby starsze. A do ogrzewania elektrycznego nie każdy posiada jakiś grzejnik, i ile późnej przyjdzie płacić nam za prąd? Kto poniesie koszty grzania elektrycznego, gdzie i tak płaci się dużo za prąd mając termy do wody – napisała do nas jedna z mieszkanek. 

Postanowiliśmy zapytać, dlaczego instalacja centralnego ogrzewania jest montowana dopiero teraz. – Prace postępują zgodnie z harmonogramem. Niestety tak się złożyło, że właśnie teraz przyszedł czas na montaż instalacji centralnego ogrzewania. W lokalach były inne alternatywne źródła ogrzewania. Nie zostały one zdemontowane. Co więcej mieszkańcy byli wcześniej informowani o planowanych pracach – wyjaśnia nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. 

Jak długo mieszkańcy budynku przy Broniewskiego będą musieli czekać na uruchomienie centralnego ogrzewania? – Mam zapewnienia od prezesa Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska”, że za tydzień zostanie uruchomione ogrzewanie już w całym budynku – dodaje.


Anna Zwolińska
anna,zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 20

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Noga powinąć się może każdemu bo nikt w życiu nie obieca Ci pracy o takim czy innym dochodzie, tylko że ludzie jakoś sobie radzą i nie mieszkają w slamsach. Nie trzeba być dyrektorem....Nie wyciąga się ręki po wszystko

Gość

Tragedia to mieć sąsiadów co ciągle śmiecą i wielce nie zadowoleni ze zmian, bo mają stare przyzwyczajenia. Najlepiej wszystko za frajer dostać i do niczego nie dokładać bo szkoda.

Gość

chyba kogoś Bóg opuścił, żebym ja miał w mieszkaniu 16-17 stopni, nie na to płace ciężka kasiorę na c.o. przez cały rok , żebym miał w m2 zimno, nikt mi łaski nie robi, ja musze mieć 23-24 stopnie i zwisa mi, ze ktoś woli chłód,

Krystyna

Popieram wypowiedź (Gość 2018.10.05 22:17). Ja też na ogrzewaniu oszczędzam. Całe życie z mężem ciężko pracujemy, a moje dzieci pobrały na mieszkania kredyty. Nie musi się więc o nas martwić Pan Prezydent.

Gość

Ci co takie debilne komentarze piszą i uważają że tam tylko patologia mieszka to są nie normalni. Tam mieszkają ludzie którzy pracują i nie chlaja jak wam się wydaje. A to że bierzecie sobie kredyty na zakup mieszkania to wasza sprawa że wolisz mieć parnascie lat do spłaty. Tylko abys miał zdrowie i dalej mógł pracować bo inaczej będzie jak strcisz swoje cudowne mieszkanko bo nie będzie pracy i brakie na ratę kredytu i pójdziesz mieszkać wtedy do takiej kamienicy i co też patolem będziesz. I jakim prawem ublizacie tam wszystkim lokatorom. Po drugie to że lokatorzy uskarżają się na zimno w mieszkaniach to mają prawo bo takie rzeczy jak ogrzewanie obowiązuje administrację włączyć gdy temperatura w nocy spada poniżej 5 stponi przez trzy noce. I tu mają rację że chcą aby w mieszkaniu mieli ciepło. A czytając takie debilne komentarze gdzie tylko jad lubicie wylewać to trzeba być strasznie obrzydlwymi ludźmi. I niech każdy kto takie komentarze pisze zastanowi się że KARMA jeszcze ich dosięgne.

Z.P.

Nie daj Boże włączyć grzejnik elektryczny. A kto mi zwróci ? Ciepło i to za darmo ma być. Bo pieniądze trzeba ostawić na gorzałe albo browara. Od takiego zimna się nie choruje. Dzieci najlepiej się chowają w umiarkowanej temperaturze. Spanie przy 16-17 st. jest b. zdrowe i człowiek się wysypia. Ale prostaki lubią się nachlać i chodzić w samych gaciach nawet w zimie i jeszcze dobrze się najarać a wtedy trza okno otworzyć. Starsze panie w których słabo krew krąży proszą o ogrzewanie w czerwcu. I niech wszyscy w bloku płacą. Takie fanaberie powinien sobie każdy sam finansować.

Gość

Ja nie mam komunalnego bo poszedłem do pracy i uczciwie zap...alam na kredyt. Mieszkania jeszcze nie ogrzewam, bo oszczędzam i mam 23 stopnie. W biurze też jeszcze nie zaczeli grzać. A ci z komunalnych krzyczą że niby mają w domu 15 stopni. Co za bzdury, pokażcie mi odczyt z termometru. Przestańcie siać ferment i poczekajcie te parę dni aż wam założą te grzejniki, a jak się nie podoba to jazda do pracy zarobić na mieszkanie, a nie tylko zasiłki z mops, zasiłki celowe, dopłaty do komornego i 500 plus.

Gość

Do goscia co proponuje tam zamieszkac. Przeciez tym ludziom nikt nie broni kupic mieszkania w innym miejscu. Kredyt albo oszczednosci i mieszkaja gdzie chcą ! Nie intwresuje mnie ich los ani czy im zimno czy ciepło. To ich problem. Ja swoimi nikomu nie zawracam głowy.

Gość

Widać, że część komentujących tu osób nigdy nie było w budynkach komunalnych i szufladkuje ludzi mieszkających w takich budynkach. KAŻDY W DOMU POWINIEN MIEĆ CIEPŁO! Nawet Ci, którym w życiu finansowo się nie powodzi. Brak możliwości zakupu swojego własnego mieszkania czy domu nie powoduje, że człowiek jest gorszy. Nie staje się od razu menelem, nie oznacza to też, że o przydzielony lokal nie dba, czy nie remontuje we własnym zakresie. Zanim ktoś napisze coś takiego to powinien się zastanowić czy nie zna kogoś z takiego lokalu i czy przypadkiem swoimi słowami go nie obraził. Zakładam, że wiele osób z takich mieszkań ma więcej przyzwoitości i uczciwości niż nie jeden wypowiadający się podobnie jak GOŚĆ z 12:50. Nawet jeżeli sami się nie wykształcili nie oznacza, że nie wykształcili dzieci i to jest ich największe osiągniecie, że dzieci nie będą dzielić ich poziomu życia. Naprawdę jesteś mocno ograniczony Gościu z 12:50. Mam nadzieję, że nigdy nie podwinie Ci się noga i nigdy nie wylądujesz w podobnym budynku. Byłaby to to wielka tragedia dla osób dla których byłbyś sąsiadem.

Gość

Tak tak wszyscy powinniście zostać kierownikami lub dyrektorami

Gość

To tam mieszkają gangsterzy Kiełbas i Szafa? To papiernia?

Gość

Nie dość że remonty mają za darmo i mieszkań nie musieli sobie kupować to jeszcze narzekają. Niektórzy muszą takie remonty robić z kredytu lub własnych oszczędności a TYM " co im się wszystko w życiu należy" - CIĄGLE Źle!!! za to dzieci innych nie chorują od zatrutego powietrza. Każdy widzi tylko czubek własnego nosa. Grzejnik elektryczny nie kosztuje majątek ani wyższy rachunek za prąd w jednym miesiącu- łooo matkoooo, Banda nieudaczników - było się wykształcić i postarać się o inną pracę - coś w życiu osiągnąć.

Gość

mam w domu 24 stopni ciepiełka, tym co będą ględzić, że za gorąco to torbę kłade na to i proponuje przenieść się w namiot do lasu, tam będzie zawsze chłodniej

Gość

Nie denerwujcie remontujących. Zawsze mogą przerwać prace i co wtedy ? Protestami mieszkania się nie ogrzeje ! Założyć pulowerek i myk pod kołderkę.

Gość

bo obawiam się, że w sprawie trucicieli z Berenta 12 i im podobnych zrobić za wiele....NIEEEEEEEEDAAAAAAASIĘĘĘĘĘĘĘ

Gość

do Krysia 2018.10.05 11:01 jaki problem? Proponuję tam zamieszkać, skoro jest tak fajnie, to nic, że zimno i dzieci chorują, są przeziębione, ale co tam, jest fajnie, brak słów na takich ludzi

Krysia

Chyba lekka przesada.... Zamiast cieszyć się że będzie wyremontowane, ładne to tylko ciągłe narzekanie.... Co za społeczeństwo.... Brak słów na takich ludzi

Gość

EDUKACJA: wiedzę, że stawia Pan na ilość (szkół). OK. Ale oprócz tego trzeba równie duży nacisk postawić na JAKOŚĆ. W 21 wieku ludzie będą traktowali jako dobre miejsce do życia takie, gdzie sa najlepsze szkoły dla ich dzieci (a nie najwięcej szkół). Tak jest na zachodzie, a zwłaszcza w USA. To trzeba (zacząć wreszcie) rozumieć.

Gość

Panie Prezydencie Starzyński. Cytat z Pana: "To również programy sprzyjające ochronie środowiska (dofinansowanie wymiany kotłów, (...)" Poza informacją o wdrażaniu programu rad bym się dowiedzieć czy najbliższej zimy dalej będą działać - na Pana oczach - truciciele z Berenta 12, Kościelnej, Prusa itd? Bo ludzi interesuje, czy będzie rakotwórcze powietrze w centrum miasta, a nie to że wdraża Pan jakieś programy. Cele i mierzalne efekty, a nie środki.

Gość

Zimno? Co sie dzieje z dzisiejszym spoleczenstwem? Zimno to jest w zime przy -15 stopniach. Ostatnie 5 lat to w zasadzie brak zim czy ogolnie niskich temperatur. Upalne lata trwaja od kwietnia do wrzesnia (2013, 2014, 2015, 2017, 2018), jesien jest bezdeszczowa, bezwietrzna, kompletnie nijaka i do tego z temperaturami rzedu 10-15 stopni do konca grudnia. To nie jest zimno wbrew temu, co wmawiaja spoleczenstwu pogodynki i portale internetowe. A potem mamy epidemie przeziebien i zwolnien lekarskich, bo skoro strasza od wrzesnia, ze poranek bedzie ZIMNY (bo bedzie 10 stopni we wrzesniu z rana, groza, niespotykane w poprzednich dekadach!) i ludzie nakladaja na siebie kurtki zimowe WE WRZESNIU, to rosnie nam potem narod zmarzluchow, slaby, schorowany i wiecznie przerazony "zimnem".