°


Arkadiusz Kosiński

Złamany konar zmienił się w... misia

Niezwykłą metamorfozę przechodzi złamany konar na placu zabaw w parku miejskim w Brwinowie. Przy pomocy piły mechanicznej z pnia rzeźbiony jest... miś. Takich nietypowych rzeźb pojawi się w gminie więcej.

Wrażenie robi i pomysł i sposób wykonania. Złamany pień sosny raczej straszył niż zachęcał do zabawy. Teraz, zmieniony w misia, będzie już niemałą atrakcją dla najmłodszych. Starsi również będą mu się zapewne przyglądac z ciekawością. Trudno bowiem uwierzyć, że rzeźba nie powstała przy pomocy dłuta czy innych precyzyjnych narzędzi, a poprzez cięcie piłą mechaniczna.

Skąd wziął się pomysł na takie zagospodarowanie złamanych drzew? – Jakiś czas temu gdzieś w Polsce podpatrzyłem rzeźby wykonane z pni wyciętych drzew i postanowiłem pomysł ten przenieść na nasze brwinowskie podwórko. Moi pracownicy patrzyli na mnie podejrzanie, jak przedstawiłem im pomysł wyrzeźbienia Pszczółki Mai z pnia obumarłego drzewa przy ul. Pszczelińskiej 56. Niestety, okazało się, że rozległa dziupla nie pozwala na wykonanie z tego pnia niczego więcej niż osłonki donicy na kwiaty – wyjasnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa

I dodaje: – Za to, świetnym polem do uruchomienia wyobraźni okazało się kilka innych drzew, w tym pień złamanej przez wiatr sosny przy placu zabaw w brwinowskim parku miejskim, z którego powstanie rzeźba trzech przyjaznych misiów. Dzieło zostanie uzupełnione a do końca tygodnia wyszlifowane i zaimpregnowane.

W najbliższym czasie na terenie gminy Brwinów mają pojawić się kolejne tego typu rzeźby, w tym m.in. Gucio i Dziad Borowy.

 


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 17

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Nie musisz słuchać i oglądać.Pozdrawiam.

Gość

Miś pasuje do Brwinowa, podobnie jak disco polo na imprezach. Taki klimat. Grunt, to trafić w gusta.

ozimek

A może by w Urzędzie brwinowskim otworzyć ad hoc dla burmistrza i urzędników filię powszechnego przedszkola dla niedojrzałych niemal 50-latków...? Bawiliby się misiami i lalkami, hodowali pożyteczne zwierzątka, rysowaliby różne układanki kolorową kredą na chodnikach przed Urzędem. To byłby taki "protest" przeciwko złu tego świata...Tak tylko pytam, ale skoro sosnowy "misio" w parku, nazwijmy go "Arkady" - nie jest szkodliwy, to niech tam sobie będzie. Tyz piknie, jak mawiał niezapomnianej pamięci ksiądz Tischner. Ole!

bbc

Drogi Brwikomie, sprawa jest prosta: dach się sypie, trzeba go naprawić, sporządzono wycenę. Jeśli podzielić kwotę przez ilość rodzin w brwinowskiej parafii, wychodzi 300 złotych na rodzinę. To właśnie powiedział x. proboszcz. Jak ktoś chce, to da (ile chce), a jak nie chce to nie da. Jeżeli nie uda się zrobić remontu, to prędzej czy później nikt nie będzie mógł korzystać z kościoła, bo przyjdzie nadzór budowlany i go zamknie. Niektórzy się pewnie ucieszą.

kakum21

ciekawa propozycja - pomysł fajny

Farouk Tahri

Piękny jak dywan z Maroka.

POpalnięty

Do pis Halo tu tworki jak mnie słyszysz,? odbiór

doBrwikom

a jest przymus dawania ? jak ktoś chce to da i tyle , ty dałeś ?

Gość

Do pis Czemu jeszcze do tej pory nie poprosiłeś swojego lekarza o leki?

Gość

Świetny pomysł. Nie jeszcze dzieci z placu zabaw nadadzą im imiona.

Głos

Świetny pomysł! Tymczasem w smutnej miejscowości obok pudrują trupa sadząc kwiatki...

Brwikom

tam w oddali za misiem wyłania się dach Kościoła Św.Floriana w Brwinowie na który ksiądz proboszcz zbiera datki... - inaczej, wyznaczył kwotę jaką muszą uiścić wierni tj.300zł od każdej rodziny. Kiedyś 20 lat temu będąc w górach na wakacjach poszedłem do lokalnego Kościoła w niedzielę na mszę, tak trochę z obowiązku, trochę z ciekawości...i pamiętam że byłem wręcz niesmacznie zadziwiony kiedy to lokalny ksiądz podczas tejrze mszy zaczął wyczytywać z nazwiska kto ile dał pieniądzy podczas ostatniej kolędy :)! Ten proboszcz , który jest obecnie w Brwinowie też najwyraźniej Brwinów potraktował bardzo wręcz ....PROWINCJONALNIE . Chyba mu się ździebko pomyliło?

Gość

Bardzo fajny pomysł !!! Super wykonanie !!!

Gość

Super pomysł!dzieci z rodzicami robią sobie z misiem zdjęcia

PiS

dlaczego nie wyrzeźbiono pomnika Prezydenta Tysiąclecia Profesora Lecha Kaczyńskiego z Małżonką zabitego w zamachu w Smoleńsku ?

Rasul Allah

Świetny pomysł, brawo za kreatywność

Gość

A w Pruszkówku Głupiego Jasia po prostu by wycięli.