27° Środa
19 Września


nadwislanski.strazgraniczna.pl

Zlikwidowali nielegalne kasyna

To kolejne uderzenie w podziemie hazardowe w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej w miniony weekend zamknęli kilka nielegalnych kasyn w Wólce Kosowskiej.

W nocy z 18 na 19 listopada wspomniane służby przeprowadziły akcję na terenie Wólki Kosowskiej. Funkcjonariusze w kilku różnych lokalach znaleźli 35 automatów z grami hazardowymi o wartości 420 tys. zł. Zatrzymano również amatorów gier hazardowych, głównie pochodzenia azjatyckiego. W proceder mogą być zamieszani również Polacy.

Wśród zatrzymanych znalazły się również osoby, które przebywają nielegalnie na terytorium Polski. Dwóch mężczyzn trafiło więc do zamkniętego ośrodka dla uchodźców a odpowiednie służby zajmą się ustaleniem ich tożsamości.

W trakcie akcji w kontrolowanych lokalach oprócz nielegalnych automatów znaleziono również spore sumy pieniędzy i środki odurzające. Pieniądze zostały zabezpieczone, a narkotyki w postaci białego proszku zostaną poddane badaniom laboratoryjnym.

– Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie wszczął w tej sprawie postępowania karno-skarbowe. Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie – wylicza Piotr Niemiec z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 16

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gościu

do: adm 2017.11.29 23:20 Brawo! W końcu ktoś widzi dlaczego Polacy nie mają! Polak jedzie do Niemiec czy Anglii tyrać! Bo tego sam chce! Jeb...ać za najniższą krajową i się cieszy że ma więcej niż tu zarobi! A wystarczy trochę się wspierać! Polak to taka szuja dla innego polaka! 2 strona to my Polacy to lenie jesteśmy! 8h x 5 dni pracy i ni hu...ja więcej! Kitajec pracuje od 4 do 16 (12h dziennie 6 dni w tygodniu) a towar dowozi po godzinach! A marża kitajca to 1-2zł/szt. Normalnie jak polak na własnej działalności gospodarczej, ale wszyscy widzą tylko co ma i się dziwią jak na to zrobił!

adm

Dlaczego Azjaci tyle mają i jeżdżą takimi furami? Zresztą każda inna nacja tak samo. Ponieważ ze sobą współpracują, handlują i nawzajem sobie pomagają w interesach. A biedne polaczki tylko patrzą jak tu jeden drugiego podpier#olić do US , zesrają się pod siebie z zazdrości jak jeden coś ma a drugi nie, potem to co wydalą zeżrą i jeszcze szkłem doopę podetrą. Wszędzie widzą układy, podejrzenia, machloje i kombinacje ponieważ żal im 4 litery ściska że sami nie mają na tyle rozumku w pustych łbach żeby samemu coś pomyśleć i zrobić. PiSdy dały trochę kasy i ilu to mądrych się znalazło? Całe masy, które do tej pory żebrały o 2 zł pod sklepem. Masz łeb i chooj to kombinuj, nie stękaj i nie zazdrość tylko weź się za robotę.

Gość

pogratulować czy wyśmiać? nawet dzieci wiedzą o co kaman , a tu służbiści cieszą się jak dzieci z wystawionego strzału , dla azjatów takie kary to pryszcz na du... wystarczy popatrzeć na fury pod sklepami .

Gość

W Piastowie pruszkowie automaty mierzejewskiego podwykonawcy obwarzanka i maka żyją ponad stan i co nowe samochody jachty galerie uczciwi przedsiębiorcy a tu sukces 10 automatów każdy z nich ma ponad 400 i co służby nie wiedza ciekawe czemu

Gość

Obarzanek ma 870 maszyn w 260 punktach i największe nielegalne kasyno w wolce kosowskiej i nikt z tym nic nie robi a on sam jeździ najnowszym mercedesem amg za ponad milion

pio

Azjaci dawało po 10tysi za notes w czasie gdy palil się ......

Gość

Proponuje nie jechac na zakupy do janek w najblizszym czasie bo znow auta beda ginac

Gość

A na wojska polskiego w pawilonach czy przy parku Kościuszki te bajzle nie przeszkadzają? Nawet dziecko wie że 77777 to automaty ! Tylko że tu czerpie zyski władza ludowa ! Bez potrzeby radjowozy tam nie podjeżdżają! Bądźmy sprawiedliwi

Gość

Jakbyście przestali kupować chińszczyznę, to sami by się zlikwidowali.

Głos

Kupię ten stół do Mahjonga :)

Gość

Mahjong- chętnie przyjmę! :D

Gość

Wykastrowac ich!

Gość

Widziałem nie raz jak "Azjata" jedzie wypasioną furą BMW z uśmiechem patrzył na moje 20 letniego golfa III a ja musze smrodzić powietrze nie majac filtra PDF i musze używać dodatkowych świateł bo nie mam ksenonów musze siedzieć w cieple bo nie mam klimatyzacji ....

Gość

Zlikwidować cały ten handel i przemyt.

Gość

I co z tego ? Na miejsce zlikwidowanego powstanie nowe. Tą Wólkę powinni zamknąć i zakończyć ten lewy interes. Handel bez faktur i paragonów na milionową skalę ? Dlaczego nas Polaków ścigają za 100 pln i grożą karami , a tam na grube miliony i nikt nic nie robi.Żadnej odpowiedzialności. Widocznie ,,na górze'' poukładany układ i ktoś czerpie korzyści.

tedy

Wólka Kossowska to jedna wielka ....... Wystarczy się przejechać by naocznie się przekonać jakimi samochodami BMW !! czy Porsche za bagatela 300 tys zł itd. jedzą obywatele państwa azjatyckiego