27° Niedziela
22 Lipca

Pon

Wt

ŚrFB Otrębusy.pl

Zmarł Kazimierz Gierżod

1 kwietnia w wieku 81 lat zmarł Kazimierz Gierżod, pianista, pedagog, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Mieszkaniec Otrębus i Honorowy Obywatel Podkowy Leśnej.

Kazimierz Gierżod niemal całą swoją zawodową drogę poświęcił popularyzacji twórczości Fryderyka Chopina. W latach 1987-1993 był rektorem swojej macierzytej uczelni, Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, następnie profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Koncertował na całym świecie, kształcił młodych pianistów, zasiadał w jury XIV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Mieszkańcom Otrębus i Podkowy znany był z zaangażowania w życie lokalnej społeczności, prowadzenia chórów parafialnych w obu miejscowościach.

W mediach społecznościowych wyrazy ubolewania z powodu śmierci Kazimierza Gierżoda wyrazili m.in. burmistrz Podkowy Leśnej oraz sołtys i rada sołecka Otrębus.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

podkowianin

Znałem Pana Profesora jako sąsiada z Podkowy zanim przeprowadził się do Otrębus. Zawsze skromny, zawsze uprzejmy, dla każdego miał uśmiech i każdego szanował. Do wszystkiego co robił i czego się podejmował podchodził zawsze z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem. Godnie przeżył swoje życie! A do Gość z 2018.04.03 15:24: Oczywiście Masz rację, tylko niektórym oprócz tego czy chcą - czy nie chcą, to jeszcze WYPADA...

Uczennica

Odszedł wielki skromny człowiek obdarzony ogromną kulturą i dobrem. Lekcje z Tobą Profesorze to niezapomniane chwile. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Gość

Stary byl wiec i umarl a kondolencje wyraza ten kto chce..

Gość

Wielki. skromny człowiek. Świeć Panie nad jego duszą. Wstyd, że nie złożył kondolencji burmistrz Brwinowa-Kosiński, a jedynie sołtys Otrębus ( choć chwała mu za to).