19° Sobota
22 Września


pruszkow.pl

Zmarł ksiądz Józef Podstawka

W nocy z niedzieli na poniedziałek zmarł wieloletni proboszcz parafii św. Kazimierza w Pruszkowie, ksiądz Józef Podstawka.

– Z żalem żegnamy wieloletniego proboszcza parafii Świętego Kazimierza w Pruszkowie i dziekana dekanatu pruszkowskiego, księdza Prałata, doktora Józefa Antoniego Podstawkę, który odszedł w nocy z 11 na 12 lutego. Ksiądz Józef objął parafię jako następca ks. Jana Górnego i piastował funkcję proboszcza do roku 2008 – informuje pruszkowski urząd miasta.

Duchowny miał 80 lat.

– Zapamiętamy Go jako duszę towarzystwa, człowieka pogodnego i przyjaznego, do końca dni czynnego kapłana. Za czasów Jego kierownictwa, największy pruszkowski kościół stał się również świątynią sztuki. Dzięki Księdzu Józefowi, który doprowadził do wybudowania nowych organów w kościele i Jego przychylności, mieszkańcy mogli podziwiać kunszt wielu muzyków, którzy od wielu lat na zaproszenie prezydenta Pruszkowa występują tu w ramach „Wiosennych koncertów organowych”, symfonicznych koncertów jubileuszowych i noworocznych. Rodzinie i Bliskim Zmarłego składam serdeczne wyrazy żalu i współczucia – mówi Jan Starzyński, prezydent Pruszkowa.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 14

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Wnuczek

Szczęść Boże dziadku.

Gość

W kościele powinna być, tak jak w tego typu innych świątyniach w Polce, krypta pod prezbiterium w której chowano by osoby duchowe

Rado

:(

Gość

Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace

Gość

Moderatorze gdzie mój komentarz?, rozumiem, że dla hejtu i głupich komentarzy zawsze się znajdzie tutaj miejsce

Gość

Czytając te wpisy uświadamiam sobie jak zniewolone są umysły Polaków przez czarnego okupanta. 1000 lat prania mózgów zrobiła swoje.

Gość

Pamiętam ten czas, kiedy przejął parafię po ks. J. Górnym... To było jak zderzenie dwóch żywiołów: ks. Górny - ascetyczny, zdystansowany, chłodny w sposobie bycia i ks. Podstawka - pełen wigoru,optymizmu, lubiący ludzi, śmiech, radość... chwilami aż trudno było się przestawić z jednego proboszcza na drugiego. Pamiętam, z jakim przejęciem dążył do sprowadzenia do pruszkowskiego kościoła nowych organów, bardzo, bardzo drogich, bo jednych z najlepszych w Polsce, i jak Mu się marzyły koncerty organowe z prawdziwego zdarzenia... I dopiął swego, zrealizował to marzenie, chociaż, jak niektórzy pamiętają, nie było łatwo... Niech Ci anioły grają, Księże Prałacie, najpiękniejsze koncerty organowe.... Dziękuję za te organy, a Bogu - za to, że w naszym kościele mamy tak wspaniałych gospodarzy: od proboszcza Górnego po proboszcza Mikołajczaka. I oby kiedyś ich następca okazał się godny poprzedników.

Gość

Smutne, wspaniały człowiek

Bolo

Super, kolej na Piszczatowskiego

silver

Nowe organy to raczek dzięki datkom parafian.

Gość

Szkoda. Wspaniały człowiek.

Gość

Urząd miasta informuje o śmierci proboszcza ? Coś się chyba komuś pomieszało !

Gość

Prawdziwi Kapłan, Ten z powołania...jestem młodą osobą i czuję, jakby żal, smutek...odkąd pamiętam to Kościół kojarzy mi się z tym mocnym, donośnym głosem.... Świeć Panie nad jego duszą.

Lucyfer

A obecny proboszcz to wyznawca PiS-u. Jak zejdzie to płakać po nim nie będę.