27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Maciej Bochnowski

Zmieniają organizację ruchu w Al. Jerozolimskich

Mamy ważną informację dla kierowców. Od czwartku zmienia się organizacja ruchu w Al. Jerozolimskich w Pruszkowie. Mogą pojawić się spore utrudnienia.

Od czwartku na skrzyżowaniu przy Zniczu w Pruszkowie będziemy poruszać się inaczej. Ze względu na postępującą rozbudowę wąskiego gardła konieczne jest wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. – Od najbliższego czwartku 10 sierpnia 2017 od godziny 00.00 na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich z ulicą Bohaterów Warszawy zostaje wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu. Zmiany zostaną wprowadzone w związku z przebudową Al. Jerozolimskich w ramach której przebudowywane jest skrzyżowanie – czytamy na facebookowym profilu Miasta Pruszków.

Na czym będą polegać zmiany? Przez skrzyżowanie Al. Jerozolimskich i ul. Bohaterów Warszawy przejadą tylko ci kierowcy, którzy będą kierować się do stolicy lub Piastowa. Fragment DW 719 przechodzący pod wiaduktem będzie jednokierunkowy podobnie jak niewielki odcinek ul. Bohaterów Warszawy. Niestety nie przejedziemy tu w kierunku centrum Pruszkowa. Wjazd na wiadukt będzie możliwy tylko z ul. Prusa.

Kierowcy jadący od strony Warszawy do Pruszkowa będą mogli dojechać autostradą A2 i dalej ul. Poznańską lub przez Reguły i Pęcice.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać tylko do 15 sierpnia.


 


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 26

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Jak można tak wprowadzać czasową organizację ruchu? Brak jakich kolwiek tablic informacyjnych w Regułach ze to ostatni moment na dostanie się do Pruszkowa!!! Przecież prowadząc samochód nie muszę czytać ogłoszeń w Internecie a patrzeć na znaki i to one powinny mnie poprowadzic tak by nie jechać w ślepą drogę ... STRABAG straszna porażka....

Kzr

Przecież to oczywiste! Trwa "rozbudowa wąskiego gardła", czyli wąskie gardło zaczyna obejmować coraz więcej dróg.

Wiki

Tak po prawie dziesięciu miesiącach pracy przy kilometrowym odcinku drogi pięć dni na przebudowę skrzyżowania brzmi podejrzanie no chyba że nie ma tam jakiegoś kabla który wstrzyma nieco działania ps. do Bareja- szacun uśmiałem się do łez że cytat z filmu tak pięknie pasuje do naszej codzienności :-)

Gość

Kiedy nie będzie wody? Bo tam biegnie główna rura.

Obserwator

Jak mamy nie narzekać?! Jak mamy prezydenta co nie ma wpływu na jakąkolwiek inwestycje. W takim razie po co nam kolejny urzędas? Smród na polach Pażniewskich? Co ja mogę... Wiadukt do remontu? Co ja mogę... Zablokowany wyjazd wraz objazdem wyjazdu (to jest INCEPCJA) do Stolicy? Co ja mogę... Kina brak? Co ja mogę... Gdyby nie to, że lokalizacja miasta jest rewelacyjna dla przedsiębiorców Pruszków padł by na kolana i wyglądał jak skansen. Ja chodzę na wybory więc mam pełne prawo się wypowiadać, więc wyzywający od hołoty sami są hołotą i to pewnie z takiego adresu jak Stalowa czy innego o. Staszica. Wykonując zaawansowane prace remontowe to trzeba z POMYSŁEM i ŚRODKAMI OSOBOWYMI a budowa przy Zniczu to max. 1 ekipa. Na tak ogromnym placu budowy to można przecież dokonywać jednocześnie kilka zadań na obu remontowanych odcinkach. Nie wspomnę nawet, że żeby dokonać kolejnego zamknięcia drogi powinno się udostępnić coś w zamian ale jak wiemy przejazd alejami to nawet tymczasowy jest nie możliwy --- na wzór udostępnionego przejazdu po autostradzie A2 pod Piastowem. Kto jeździ ten pamięta tamten przejazd.

acoto

przez kilkadziesiąt lat narzekano na "wąskie gardło". Jak za chwilę go nie będzie też narzekacie. Jeśli ktoś myślał,że uda się to zrobić bez konfliktowo to gratuluję. Umysł godny pisarzy S-F.

och

@Daniel, ja nie dziwie sie ludziom, nikt w te 5 dni nie wierzy. Mieli oddac droge do konca sierpnia, zmienili plany na pazdziernik.

Daniel

Remont dużego skrzyżowania w 5 dni, w dodatku wliczając weekend, a tutaj widzę i tak jakieś lamenty, że olaboga u nas to nikt nie dba o mieszkańców. Z resztą jak pod każdym artykułem. Żałosne.

Henryk

Ku....a czego macie ciągle pretensje do prezydenta Pruszkowa powiem otwarcie chołoto idz na wybory głosuj na swojego kandydata to wtedy możesz marudzic a tak d...py nie ruszysz na wybory i tylko.narzekasz. Jak bedziecie chodzic i głosowac to bedzie lepiej a tylko nie da sie i nie da sie. Zobaczcie jak ciemny naród i mochery zagłosowali na prezesa Kaczorka i teraz są górą. Wiec słoiki meldujcie siè w naszym miescie i chodzcie na wybory a nie tylko.narzekacie np że wam smierdzi na osiedlu parzniwskim a zapomnieliscie jak jedliscie z jednego koryta ze swinkami i wtedy zspach nie przeszkadzal. A jak sie kupilo mieszkanie duzooo taniej to wiadomo że jest jakis chaczyk (zapach z sortowni) Bylo tanio wiec wąchaj w gratisie.

Bareja

Ja to proszę Pana i tak mam dobry dojazd. Wstaję rano za piętnaście czwarta ( latem to już widno) i proszę pana ruszam z Prusa potem Wojska Polskiego potem muszę wjechać na wiadukt bo skręt w Boh. W-wy jest zakorkowany. Ale i tak mam dobrze bo lecę Poznańską na Żbików i skręcam na Brwinów bo wjazd na A2 jest zakorkowany. Ale i tak mam dobrze bo potem lecę na Błonie, Leszno Nowy Dwór i przez Łomianki (trochę w korku) wpadam do Warszawy. I proszę pana najpóźniej za piętnaście dziewiąta jestem w pracy. To se jeszcze zjem kolację w bufecie.

Gość

Brawo Jasiu. Nawet Niedasie już płakać.

Gość

Jak to zmian nie widać . Partyzantów staje się ulicą jednokierunkowa w stronę Warszawy. A wracając z Warszawy piastowa trzeba jechać przez Pecice. Bo partyzantów nie przejedzie się. Ogonie skrzyżowanie koło znicza jest przejezdne tylko dla skrecajacych z Wojska polskiego w partyzantów . Bolesława Prusa jest tylko po to aby dostać się na wiadukt i to tylko od strony parku potulika.

Janek

Czy w związku z rozszerzeniem paraliżu komunikacyjnego w Pruszkowie, jaśnie panujący nam na włościach, najjaśniejszy z jasnych Prezydent Jan wraz ze swoja świtą pomyślał o przeprogramowani świateł drogowych na drogach objazdowych? Jeśli nie to pokornie błagamy aby wykrzesać ostatkiem sił choć odrobinę zdrowego rozsądku i ruszyć te urzędnicze "cztery litery" tak aby dało się wrócić do tej krainy gdzie absurd goni absurd a wszytko to jest okraszone smrodem z MZO.

och

ludzie,kurde, proste.... jedziesz do Wawy to albo Boh.Wawy albo przez prusa na A2/Zbikow. Wracasz z Wawy - albo przez A2/Zbikow/Poznanska (choc tam tez nie jest wesolo) albo przez Reguly. Ewentualnie nadrabisz od strony zachodniej. Mam nadzieje, ze w tym czasie beda robotnicy na budowie. Pamietajmy, ze minimum raz jeszcze zmienia organizacje na tym skrzyzowaniu. A bedzie jeszcze gorzej od wrzesnia. Placz i zgrzytanie zebami. Dobrze, ze najjasniejsi w UM beda mogli korzystac z rowerow gminno/miejsko/zastepczych. Aby tylko sciezki rowerowe na drogach powiatowych byly odsniezane (miasto nie ma sciezek)

Obserwator

"Wjazd na wiadukt będzie możliwy tylko z ul. Prusa" - tzn. co dokładnie? Bo wjazd jest w CIĄGU ulicy B. Prusa, tj. wjazd może się odbywać zarówno: od centrum Pruszkowa przy parku miejskim -> w lewo na światłach -> wiadukt ORAZ al. Jerozolimskie/ wojska polskiego -> w prawo na światłach -> prawy pas -> wiadukt. Z powyższego dziennikarskiego bełkotu wynika, że wjazd z al. jerozolimskich/ wojska polskiego będzie nie czynny i na Żbików/Gąsin dostać mogą się tylko Ci co jadą od strony płd./zach. A czy ul. Bohaterów Warszawy będzie lub mogła być jednokierunkowa i dwu pasmowa do ul. Partyzantów? Weźcie się ogarnijcie z wklejaniem takich "newsów" -_-

Miro

Miasto wydało bełkotliwy komunikat, a WPR też się nie popisał czytelnością informacji, więc spróbujmy po kolei w punktach. Rzecz dotyczy czasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu "przy zniczu", które od piątku do wtorku będzie przebudowywane. Generalnie będzie miało tylko jeden kierunek jazdy - na Piastów i W-wę. Tym samym: 1. najważniejsza zmiana - jadąc OD strony W-wy i Piastowa (objazdem przez Partyzantów i Boh. Warszawy) nie wjedziemy do Pruszkowa. Ulicą Boh. Warszawy dojedziemy tylko do Lidla i Orlenu (prawdopodobnie), a dalej będzie zakaz wjazdu. 2. jadąc Wojsk Polskiego od Pruszkowa do W-wy pojedziemy tak jak teraz i przy zniczu skręcimy w lewo na objazd. 2a) zdaniem WPR przy zniczu będzie tylko skręt w lewo na Piastów i objazd na W-wę, a nie będzie skrętu w prawo w stronę wiaduktu - moim zdaniem z komunikatu i mapki nic takiego nie wynikało, ale kto wie. 3. Nie wiadomo też, czy przejedziemy przy zniczu na Piastów/W-wę jadąc od strony Prusa, bo tego też jednoznacznie nie pokazano. Mam nadzieję, że teraz wszyscy zrozumieją. Od środy znowu mamy jeździć w obu kierunkach.

Drumel

Przecież to proste: zamykają obecne dwa pasy ruchu: Wojska Polskiego w prawo na wiadukt (zostanie tylko w lewo na Piastów) oraz Bohaterów Wolności kierunek Piastów-Pruszków. I tu będą dopiero jaja, bo objazd będzie przez Reguły, a połowa kierowców pewnie się kapnie na skrzyżowaniu w Tworkach, że jedzie drogą bez wyjazdu.

Gość

Dawać mapkę z painta

Gość

Ciekawe jakie atrakcje nam zapewnią od 15.08?

Gość

Nic nie rozumiem. Pokażcie mape

Gość

Mapka...?

op

Rozbudowa wąskiego gardła... Widzisz i nie grzmisz.

Gość

Może ktoś przetłumaczy to na język polski.... kompletnie nie wiadomo co autorka ma na myśli :(

Gość

Czyli żeby dostać się z Lidla do Pruszkowa trzeba przejechać przez Warszawę, albo Piastów i Żbików. Ale na Żbikowie chyba też problemy. Czyli najlepiej wyprowadzić się z Pruszkowa.

Gość

Rozrysujcie jak to ma wyglądać bo ja tu zmian nie widzę.

Och

Brawo! Jeszcze nie zmieniajcie swiatel na wiadukt.