19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
Bolo Skoczylas

Znamy rozkład SKM i KM po wznowieniu ruchu na linii podmiejskiej

Szybka Kolej Miejska i Koleje Mazowieckie opublikowały rozkład jazdy obowiązujący od 24 września, czyli od dnia kiedy wznowiony zostanie ruch na remontowanej linii 447.

Na ten moment wielu pasażerów z naszego regionu czeka z niecierpliwością. Choć są i tacy, którzy chwalą sobie autobusową komunikację zastępczą i niechętnie będą się z nią rozstawać. 24 września po ponad rocznej przerwie na szlak podmiejski powrócą pociągi.

Znamy już pierwsze „nowe” rozkłady jazdy po otwarciu linii 447. I tak, składy SKM będą kursować na trasie Piastów-Otwock. Liczba połączeń w porannym szczycie nie powala, ale pamiętajmy, że siatka zostanie jeszcze uzupełniona kursami oferowanymi przez Koleje Mazowieckie. W dni powszednie pierwsza SKM-ka odjedzie z Piastowa o godz. 5.03. Następnie: 5.43; 7.06; 8.11; 8.39; 9.07; 9.45 i 10.10. W późniejszych godzinach i w trakcie popołudniowego szczytu pociągi tego przewoźnika będą jeżdzić co pół godziny, godzinę.

Wznowienie ruchu na linii kolejowej oznacza, że przestaną kursować zastępcze linie autobusowe: ZG (Warszawa-Grodzisk Mazowiecki-Warszawa); ZM (Milanówek-Grodzisk Mazowiecki-Milanówek); ZB (Brwinów-Warszawa-Brwinów). Ponieważ 24 września nie nastąpi otwarcie stacji kolejowej w Pruszkowie, to między Pruszkowem a Piastowem rozpocznie kursowanie linia ZR1 (Pruszków -Piastów -Pruszków).

Na trasę wyruszą także pociągi KM, których w godzinach szczytu będzie całkiem dużo. Ich szczegółowy grafik dostępny jest tu. Rozkład jazdy SKM można pobrać tu.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 54

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

A czy w PLK są osoby kompetentne?

Gość

Czy jest szansa aby osoby kompetentne wypowiedzialy sie .... Co z biletem metropolitalnym dla mieszkancow Piastowa i Pruszkowa.? Czy ten ubogi rozklad jazdy pocikagow ma szybka szanse aby stac sie takim jak przed Modernizscja?

Gość

Gościu z 11:32 wyjątkowy z ciebie słodziak, przytulić?

Gość

śmieszą mnie wasze komentarze. Wy biedoto musicie najeżdżać Stolicę, bo nic swojego nie macie i nigdy nie mieliście...... swoją pazernością przebiliście już LLU i LLB !!!

Gość

Dużo ludzi sobie chwali autobusy ZTM które dowożą nas do Warszawy naprawdę jest dobrze. A z koleją zaczną się znowu problemy jak zawsze. Ciągle remonty i ciągle problemy z dojechaniem na czas do pracy.Uważam że autobusy ZTM powinny pozostać na stałe w Pruszkowie tak jak w Piastowie. Tymi złomami 3 i 6 strach jechać. Któregoś razu drzwi wypadły na przystanku .

Gośćgosc

Szkoda że autobusów już nie będzie, o wiele lepiej mi się dojeżdżało

Gość666

Śmieszni jesteście pruszkowiaki, jak było głośno o przyłączeniu do Stolicy to lament podnieśliście, ale jak trzeba Ją najechać to skomlecie że nie ma czym. Dziwicie się że jesteście pośmiewiskiem w Warszawie ?

Gośće3333

Tragedia. Niech ZP zostanie. Kolej niepotrzebna.

Jaś

Pruszków nie przystąpi do biletu metropolitalnego, będzie chór i balet w CDK!

Gość

A co z biletem metropolitalnym?Pora na konkrety. Juz najwyższą pora określić zasady.

Gość

Proszę aby wypowiedziały się właściwe osoby.Jak Moza nawc to rozkładem jazdy?Pociągi b.rano...1 na godzinę.Później jeden na pol godziny. Autobusy zostaną zlikwidowane. Juz widzę jaki będzie scisk i tlok Czy po to był Remont Modernizącja. ???????

Gość

Łomianki skasowały swoje marszrutki, dołożyły do ztm kasy i mają trzy solidne linie ztm co 15 minut (150, 250 i 750).

Gość

Ze Żbikowa do WKD jest L23. Wystarczy dopłacić do tej linii oraz utrzymać ZP i ZW, a marszrutki Kurzeli i elektrobusy Landowskiego wymieść na śmietnik historii.

Gość

W Pruszkowie oczywiscie na Żbikowie powinien zostać autobus ZTM do Warszawy i autobus ze Żbikowa do WKD mam nadzieję że władze Pruszkowa nad tym tematem pomyslą pozytywnie

Gośćxxx

Dobrze, al jerozolimskie się odkorkuja po skasowaniu autobusów

Gość

Naprawdę super ten remont. Czas przejazdu Brwinów - Centrum 31minut na 22 kilometrach, nie wiem czy XIX kolej nie miała lepszych wyników. Dobrze, że chociaż są już światłowody....

Gość WU

@ Gość 2018.09.13 19:54 Skandalem to jest codzienne najeżdżanie przez was i okradanie Stolicy. płacisz za kosz na śmieci, parking i ZTM ? Parkujesz na miejscu za które ja płacę

Gość

odezwał się koński zwis

Gość

Pruszków?-NIEDASIE

Gośćolo

Niech końskie mordy nie jeczą i dziękują, że coś dla nich się robi. Biedoto pegerowska jak by nie włodarze tego miasta to dalej byście chodzili oddawać stolec do wiadra.

Patriota lokalny

Gdzie jest konserwator zabytków? Z międzytorza od strony Warszawy zniknęły unikatowe żurawie wodne! Czyżby aparat urzędniczy był do tego stopnia zdemoralizowany, że potraktował te obiekty jako wsad do pieca hutniczego?

m.m.

PKP PLK robi co chce bo nie ma praktycznie nad sobą żadnego nadzoru poza czysto teoretycznym. W nadzorującym ministerstwie pracują byli kolejarze i ich koledzy. Fajnie,nie? Jak mógł komuś w ogóle przyjść do głowy remont z zamknięciem całkowitym ruchu na tak ważnej aglomeracyjnej linii na rok?! Całkowite zamkniecie przy odpowiedniej organizacji powinno trwać kilka wakacyjnych miesięcy aby zrobić całą tę robotę. Teraz mija rok i widać jak na dłoni że to była jedna wielka ściema, front robót był nie większy jak przy budowie chodnika w parku miejskim.

Gość

wybrało się 3 króli no to teraz trzeba cierpieć

Gość

Rozmawialam dzis Z prezydentem powiedział ze rozmowy z pkp jeszcze są nie zakończone. Moze nie zlikwidują zw. Bo prezydent powiedział ze dużo ludzi dzwoni do nich w sprawie pozostawienia zw

Gość

Pruszków- 60 tys. miasto położone 20 km od stolicy tego kraju, z czego większość mieszkańców dojeżdża codziennie do pracy/szkoły/na uczelnię do Warszawy pozostaje od roku pozbawione połączenia kolejowego. I nie wiadomo jak długo to jeszcze potrwa. TO JEST SKANDAL! Sama WKD, ani autobusy nie są w stanie tego zrekompensować, a od nadmiaru samochodów miasto coraz bardziej się korkuje. Skandalem jest sposób prowadzenia robót przez wykonawcę, skandalem jest wybór takiego wykonawcy i brak nadzoru inwestorskiego przez PLK, skandalem jest licha współpraca samorządowców z PKP i brak wspólnego biletu na wszystkie rodzaje transportu publicznego łączącego Pruszków z Warszawą (do zrobienia bez tworzenia metropolii).

Gość

To jest kiepski żart. Przez rok byliśmy traktowani jak bydło, w małych ciasnych puszkach, które w godzinach szczytu były zapełnione do tego stopnia, że nie można było ruszyć ręką. Na dodatek autobusy często nie miały klimatyzacji bo była zepsuta, okna nie zawsze chciały się otwierać a co do prędkości... 10km/h fascynujące. Zdarzały się omdlenia (niestety mi również) i teraz po roku śmiania się z nas, będą śmiać się jeszcze bardziej karząc nam jechać do piastowa bo tylko my jako jednyne miasto nie dało rady na czas zrobić peronu... Po prostu brak słów wspaniałe „miasto” i wspaniałe „podróże” codziennie rano do pracy.

piastowiak

Czyli między 6 a 8 będzie tylko jeden pociąg SKM na godzinę? masakra. Ludzie będa jechać jak śledzie beczce. Dziękuję. Póki co zostaję przy dojazdach autem do pracy.

The Bill

Już za chwilę Pruszków będzie ENKLAWĄ, wyodrębnić z woj. mazowieckiego, CKiS vel. ORP Starzyński niczym biblijna Arka Noego odpłynie z Pruszkowa po 21.10 zabierając na swój pokład nielicznych i popłynie ku lepszemu, a my zostaniemy w oczekiwaniu na wielką powódź, która zmyje smutek i wstyd po tylu latach NIEDASIE

Gość

Czyli wszyscy jadący do pracy na 8, pakują się do SKMki o 7:06 z Piastowa. To może jednak pozostanę na razie przy samochodzie...

Gość

Przeciez wybory wygra i tak ta sama klika! Co 4 lata wszyscy "pogonia" Starzynskiego, wszystkim "wystarczy" juz tych rzadow itp, a w dniu wyborow do urn ida glownie emeryci i rencisci i glosuja dalej na to samo towarzystwo jako jedyna grupa spoleczna, ktora podczas wyborow robi frekwencje. Zreszta jak maja nie glosowac, kiedy np. nagle na wybitnie emeryckim osiedlu przy dawnym Gim nr 3 zrobiono w wakacje wszystkie chodniki! Magicznie, cudownie, co 4 lata posadza kwiatki i pomaluja trzepak, a "ten pan Starzynski to taki sympatyczny prezydent, tyle sie przeciez buduje na miescie dzieci drogie" i tak w kolo Macieju.

PLK jest do bani

To jest jeden wielki skandal, że mając tyle czasu na zamnkiętej całkowicie linii kolejowej, całe to dziadowskie towarzystwo odpowiedzialne za remomt oddaje linię po remoncie bez najważniejszego przystanku tzn. Pruszkowa. Ponadto, nie mówi się wcale kiedy stacja PKP Pruszków zostanie oddana ponownie do użytku. Czy ktoś płaci Pruszkowowi kary umowne za ten stan rzeczy, tzn. czy pan prezydent się o to postarał zanim rozgrzebano linię kolejową?

Gość

starzyński te ogryzki - numerki jeżdżące po Pruszkowie nie wyjeżdżające poza granice miasta nazywa komunikacją?? Żart!!

Gość

A co ze stacją w Ursusie?

Gość

Starzyński blokuje przyłączenie Pruszkowa do biletu metropolitalnego

do: 2018.09.13 07:27

Ale nie będzie bo starzyński ma ważniejsze interesy: CDK czy jak to sie zwie CKIS, wydawanie publicznych środków na swoje kampanie SPP

magister

Autobusu nie będzie, będzie chór i balet w CDK!!! Kupcie sobie rowery

Gość

Ja rozumiem, że remont wykonywała PKP, ale Kurzela ze Starzyńskim nie zrobili nic, nie pilnowali interesu mieszkańców. Podziękujmy tym panom 21.10.

Gość

Mojm zdaniem te autobusy to bylo lepsze rozwiazanie ludzie z centrum Pruszkowa nie musieli gnac na skm lub wkd

AT AT

Nie zrozumiałe jest dalczego wymieniono wszystkie linie komunikacji zastępczej po za tą najważniejsza z punktu widzenia mieszkańca Pruszkowa. A wystarczyło napisać, że linia ZP będzie kursował bez zmian do czasu przywrócenia ruchu pociągów w Pruszkowie.

Gość

Dlaczego nie glosuje na starzynskiego: Wielololetnie blokowanie powstania linii autobusowych ztm do Warszawy tłumacząc ze jest kolej. Kolej dla sporej czesci mieszkańców jest marnowaniem czasu bo wydłuża czas dojazdu do pracy. Pruszkow to nie tylko PKP i WKD.

Gość

Metropolitarne bilety są? bo wyrobki niedługo.

Gość

brak słów. ,ZP zostaje ZW likwidują. Czy Żbików i Gąsin to nie Pruszków? Nie interesuje mnie która opcja polityczna rządzi miastem, chciałabym żeby dbała o wszystkich mieszkańców. Dlaczego sie nas różnicuje? płacimy podatki, za bilety płacimy tą samą cenę co mieszkańcy Pruszkowa więc dlaczego mamy mieć utrudniony dojazd?

Gość

Jakaś lipa z tymi wiatami. Nie obejmują całych peronów i ludzie nadal będą moknąć. Kto to wymyślił?

Gość

Potraktowali pasazerow jak UM i PSM w WPR swoich petentow. Z gory i z wielkim zlaniem. Pewnie wiedzieli co dla nas lepsze. Mam.nadziej, ze SKM zatrzyma sie chociaz nna zachodnim....coz...niedlugo srednicowka w robocie...

Gość

Jak to wyruszą ? z Pruszkowa nie wyruszą i mamy nadzieję że po stronie północnej Pruszkowa linia zastępcza ZW do Warszawy pozostanie do czasu oddania stacji PKP w Pruszkowie .Liczymy na Pana Prezydenta .To jest niesprawiedliwe ZP pozostaje a ZW chcą zabrać i dowozić nas do Piastowa .Czy pasażerów głos się nie liczy. Przecież my płacimy za bilety . Proponują przesiadki w Piastowie , dopiero będzie fajna jazda jak zawsze .Czy w tym Pruszkowie nikt nie może zrobić chociaż raz coś dobrego dla mieszkańców Żbikowa.

Gość

A co z dojazdem do Grodziska Milanòwka itp z Pruszkowa?

Gość

Ludzie jaki to sens puszczać komunikacje z Piastowa do Pruszkowa nie mogli wymyślić z Parzniewa przez Pruszków do Piastowa ? Ludzie jadący do Pruszkowa od strony Parzniewa będą się wracać

Gość

A co z ZP i ZW? Będą dalej kursować?

Mundek

A co z linią ZP

Gość

Oczywiście żadnego pociągu z i do warszawy po północy, bo po co.

Gość

To z Brwinowa do Pruszkowa będziemy jeździć przez Piastów?

Gość

I komu te autobusy przeszkadzają

Gość

Uważam że z Pruszkowa powinna zostać linia ZP, jak obecnie. Do momentu jak zaczną pociągi zatrzymywać się w Pruszkowie. Gdyż szybciej autobus dojedzie do Zachodniej niż do Piastowa i bardziej się to opłaca.

passenger

Pruszków pozdrawia partaczy i bumelantów remontujących tą linię..