16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Seweryn Dębiński

Znamy termin otwarcia nowej stacji! Zakupy w pruszkowskiej galerii zrobimy już w listopadzie

10 listopada 2018 roku o godzinie 10.00 rano Nowa Stacja powita pierwszych klientów. Będzie to ważne wydarzenie dla całego południowo-zachodniego regionu aglomeracji warszawskiej, którego mieszkańcy od dawna czekali na nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe w swoim sąsiedztwie. Na uroczyste otwarcie zaplanowano mnóstwo atrakcji, zabaw, konkursów i niespodzianek dla całych rodzin. Na razie program otwarcia pozostaje tajemnicą, ale już wkrótce poznamy wszystkie szczegóły.

Przygotowania do otwarcia Nowej Stacji są już na ostatniej prostej. Elegancki budynek, zaprojektowany przez cenioną pracownię architektoniczną IMB Asymetria przyciąga wzrok dopracowanymi detalami. Obydwa wejścia zostały ozdobione szklanymi taflami otoczonymi płytami inspirowanymi kortenem. Na szkle umieszczono dodatkowo kortenowe ozdoby, nawiązujące stylistyką do torów kolejowych i konstrukcji fabrycznych, jako symboliczne zaznaczenie dawnej funkcji tego terenu. Fragmenty historycznego muru, które udało się zachować, zyskają nowy wymiar dzięki instalacji artystycznej przedstawiającej pociąg, przygotowanej przez polskiego rzeźbiarza, Mariusza Warasa, współpracującego z grupą Art In Public Space. Szczególną uwagę zwrócono na stworzenie przyjaznej strefy gastronomicznej, podzielonej na kameralne sektory oraz stref relaksu rozmieszczonych w różnych częściach galerii. Nowością będzie przestrzeń co-workingowa, która zapewni lokalnym przedsiębiorcom wygodne warunki do pracy. Poszczególne strefy Nowej Stacji zostaną czytelnie oznaczone designerskimi neonami. Zgodnie z trendami obserwowanymi w prestiżowych budynkach deweloper postanowił wprowadzić do wnętrza sztukę współczesną – instalacje artystyczne wykorzystujące światło i nowoczesne rzeźby. Dużo się dzieje także u poszczególnych najemców, którzy z wielką  dbałością przygotowują swoje lokale na powitanie pierwszych gości. 

Zakupy i rozrywka pierwsza klasa
Starannie dopracowana oferta handlowo-rozrywkowa została stworzona zgodnie z koncepcją „wszystko w jednym miejscu”. W procesie doboru najemców zasadniczą rolę odegrał głos przyszłych klientów, którzy w badaniu przeprowadzonym przez Millward Brown wyrazili swoje życzenia dotyczące asortymentu. Zgodnie z ich wskazówkami w Nowej Stacji znajdą się sklepy znanych i lubianych sieci z każdej branży: modowej, wnętrzarskiej, kosmetycznej, sportowej, kulturalnej i dziecięcej, tworząc kompleksową ofertę zakupową dla całych rodzin. Zadbano też o szeroki wachlarz dostępnych usług, takich jak pralnia, fryzjer czy punkty telefonii komórkowej. W strefie gastronomicznej zagoszczą renomowane marki restauracji sieciowych, z urozmaiconym menu, zaspokajającym różnorodne gusta i apetyty. W sumie na powierzchni 27.000 m2 będzie działać ok. 100 sklepów i punktów usługowych. Wizytówką Nowej Stacji stanie się rozbudowana strefa rozrywkowo-rekreacyjno- edukacyjna. Powstanie tam Multikino w nowej odsłonie wizerunkowej z wygodniejszymi fotelami i 7 klimatycznymi salami kinowymi, bogato wyposażony klub fitness Zdrofit oraz sala zabaw Fikołki oferująca najmłodszym nie tylko zabawę, ale również rozmaite zajęcia dydaktyczne i rozwojowe. Wszystko zaplanowano z myślą o tym, by Nowa Stacja stała się miejscem pierwszego wyboru niezależnie od tego czy ktoś chce zrobić zakupy, zjeść coś dobrego czy miło spędzić czas.

Destynacja Nowa Stacja
Wielkim atutem Nowej Stacji jest jej lokalizacja w sercu Pruszkowa, w pobliżu rewitalizowanego dworca PKP i osiedli mieszkaniowych. Dojechać do niej można szybko i komfortowo zarówno pociągiem i środkami komunikacji miejskiej jak i samochodem. Dla zmotoryzowanych przygotowano 800 miejsc parkingowych, a dodatkowo w okolicy dostępne będą dwa parkingi P&R. Koncepcja wygodnego, kompaktowego obiektu z przyjazną architekturą, do którego wpada się, gdy trzeba coś kupić lub załatwić, jest spójna z wiodącym światowym trendem rozwoju galerii handlowych. Klienci coraz bardziej szanują swój czas i oczekują przede wszystkim wygody, stąd dynamiczny rozwój mniejszych centrów, położonych „blisko domu”, w których kompleksowa oferta handlowa łączy się z atrakcyjnymi propozycjami spędzania wolnego czasu.


Inf. Prasowe
konkurs@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 55

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

wyróżnia mnie elegancki styl i klasa, bo nie głosuje na mgr mecenasa

MOP

Jeśli już to na 2009, a wcześniej było g....

Gość

wiedza mopa koczy się w 2011 roku ,a co było wcześniej ............nicość. brak wiedzy na temat Pruszkowa .

Gość

Jeszcze nie upadłem na głowę żeby głosować na Starzyńskiego, niedoczekanie wasze,

Gość

Chuligani z Grochowa nie no padłem, dobrze, że nie chuligani z tworek lub z parzniewa, kabaret normalnie

Gość

Byleby było cicho. Mieszkańcy mają dość hałaśliwych imprez w Pruszkowie.

m

Podsumujmy ksywy Mirosława Rodowitego Pruszkowiaka: MOP, Jola, Patrycja, Żyleta Legii.

Chuligani z Grochowa

Do tego z 8:56 od MOPa odwal się dobrze ci radzą chuligani z Grochowa.

Gość

Taki sam Pekin Stalowa jak Narodowa można pomachać kijem na gołębie z tyłu galerii hehehe.

Gość

Szkoda że na tyłach stare obskurne kamienice i gołebniki, które szpecą i nie pasują wręcz do tła infrastruktury galerii.

Gość

MOP = ściera do podłogi

Gość

do Żyleta Legii nie strasz nie strasz Mirosław bo się... poza tym jako żyleta jesteś strasznie tępy

FD

A wentylatory nadal wyją!

M

Patrycja i Zyleta Legii. Kolejne pseudonimy, ktore w przeszlosci wypowiadaly sie w tym samym rynsztokowym stylu co Mirek. Ja mam dobra pamiec do takich spraw. Chlopie, moze ty idz do lekarza. Tyle wcielen miec, to nie jest do konca normalne.

Patrycja

W październiku 2018 Roku Pańskiego wszyscy głosujemy na Pana Jana Starzyńskiego.

Żyleta Legii

Od Mirosława odwal się raz na zawsze radzi tobie dobrze żyleta Legii .

Gość

Janusze z passatów już zacierają ręce na myśl o nowym darmowym parkingu obok PKP. Mam nadzieję, że właściciel galerii pójdzie za wzorem Galerii Mokotów i ustanowi opłatę za parking powyżej kilku godzin.

Gość

Zgliszcza po "Mechanikach", a nie "Mechanicy"...

Gość

"Mechanicy" zrównani z ziemią, gdzie się da wciska się słoikowa deweloperka, i teraz jeszcze to. Skakać z radości normalnie.

Gość

do Donald jeżeli to ty Mirosław a tak mi się wydaje to naprawdę nudny już jesteś, powtarzasz się, a prezydent nie jest dla mnie; guru/bogiem/idolem/number one/autorytetem/podziwem/słońcem Mazowsza, tak jak jest dla ciebie, zrozum to w końcu

Donald

Psycholog to stary kawaler bez jaj .

Psycholog

Zostawcie trgo MOPa. On ma syndrom sztokholmski do Mirka i sentyment do paru lat młodości w Pruszkowie.

Gość

do Jola 2018.10.07 11:48 nie ćpaj tyle, bo bełkoczesz jak pijany menel pod sklepem buhha niedasie niedasie niedasie

m

@MOP Mirek, ja się nie dam nabrać, bo pamiętam jak pod ksywą MOPa używałeś tego samego rynsztokowego słownictwa co pod swoim własnym pseudonimem. To twoj znak firmowy. A Jola, to kolejne twoje wcielenie, które rozpoznaję w ten sam sposób. Jak taki zasłuzony działacz społeczny jesteś, to się ujawnij z imienia i nazwiska, zweryfikujemy twoje zasługi. Jesteś tu już skompromitowany na forum, bo nie piszesz pod własną nazwą tylko się ukrywasz pod innymi nazwami.

Tadeusz

Prezydent Jan Starzyński - miasto pełne perspektyw. Brawo Panie Janie.

Jola

Do gościa z 6.10. 14.25 od Mirosława odwal się bo jesteś cienki jak łodyga .To jest wielki lokalny patriota jak też działacz społeczny.Posprzątaj lepiej po swoim psie bo znowu nastał na chodnik. Widziałam jak matka z dzieckiem o mało nie przewróciła się o psie g.wno .

MOP

Owszem Mirosław mnie opluwał, ale przeprosił, ale ja muszę przyznać, że Prezydent Jan Starzyński dużo poprawił swoje rządy - są inwestycje, galeria handlowa, remonty bloków, CDK, piwo można kupić całą dobę, nawet poprawiono ten placyk koło dworca, gdzie kiedyś na rozpadających się ławkach menele piły wino, więc dużo rzeczy które krytykowałem już wygląda o wiele lepiej. WKD jeździ do 22 co 15 minut, a ja w 2010 r. musiałem po wyjściu z teatru czekać 40 minut, bo WKD odjeżdżało ze śródmieścia o 21.50 i mi uciekło, a następne o 22.35. Nie widzicie ludzie, że się dużo poprawiło i zmieniło w Pruszkowie? Teraz wieczorem trudniej dojechać do niektórych dzielnic Warszawy niż do Pruszkowa, bo HGW zlikwidowała wiele kursów i teraz większość autobusów po 22 jeździ co pół godziny. Ja pamiętam bardzo dobrze jaka była w Warszawie komunikacja przed 2010 r. I jest paradoks - w Warszawie gorzej, w Pruszkowie lepiej. Remontują wam także dworzec i linię kolejową. Prezydent Starzyński dobrze rządzi. Jedyne za co mogę skrytykować władze Pruszkowa to to że mogliby dać więcej autobusów miejskich np. linia 2 co 15 min. Ale przyznać trzeba że wprowadził te linie miejskie, a w roku 2010 nie jeździło nic. Linia L11 (dzisiejsza linia 1) obsługiwana autokarem turystycznym powstala w lutym czy marcu 2011 r. Także muszę zachować uczciwość i pochwalić władze miasta Pruszkowa. Wybaczcie, że piszę może dość chaotycznie. Kiedyś na WPR ktoś napisał że jedynie MOP pisze tak, że można go zrozumieć. Ale teraz, w erze smartfonów, pisze się szybciej i mniej dokładnie.

Gość7666766

Ciekawe kto przyjdzie na to otwarcie? Pewnie tłumy bezzębnych „gwiazd” z anemicznym potomstwem i podpitymi konkubentami spływającymi pod nogi. Taki klimat jak na Dniach Pruszkowa.

Gość

galerianki też na otwarcie promocję przygotują :-DD

Gość

No to KFC na telefon

Gość

xyz - jednopasmowa ulica to taka która w istocie jest ulicą jednokierunkową, bo ma tylko jeden pas do jazdy w określonym (przez znaki) - jednym kierunku. Natomiast to co ty nazywasz "1 pasmowa" w istocie jest ulicą JEDNO JEZDNIOWĄ ale dwu-pasmową bo ma dwa psy ruchu. Po jednym w każdym kierunku. Mylą ci się drogi (ulice) dwu-jezdniowe z dwupasmowymi i jedno- jezdniowe z jednopasmowymi. Byś lepiej zrozumiał: Aleje Jerozolimskie od Znicza do Wa-wy to droga dwu-jezdniowa ale czteropasmowa, bo ma po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Gość

A JA WOLAŁBYM ABY W TYM MIEJSCU FUNKCJONOWAŁO KINO MECHANIK.PAMIĘTACIE?

gość

Będzie kino w Pruszkowie naprawdę?

FD

Jak do tej pory, to tam problemy z wentylatorami mają. Piękna "muzyka" dla uszu okolicznych mieszkańców.

m

@MOP Ty nie jesteś żaden MOP, bo ten krytykował władze miasta. Ty jesteś Mirosław Rodowity Pruszkowiak, prymityw, który opluwał MOPa w komentarzach, aż ten przestał pisać. Są tacy co to pamiętają i będą przypominać.

Gość

Współczuję okolicznym mieszkańcom. Tam powinien być Centralny Dom Kultury, a centrum handlowe właśnie przy Zniczu, na wlocie do Pruszkowa (oczywiście, po odpowiedniej adaptacji infrastruktury). Po co ściągać ruch na wąskie, od dawna niewydolne, ulice centrum miasta, projektowane przed wojną z zupełnie innymi założeniami. No ale cóż. U nas większość rzeczy jest na odwrót. Taki mamy klimat.

Gośćvvv

Bardzo dobrze, wreszcie Pruszkow przypomina miasto

Jasiu NIE

Nie powiem pięknie się to z zewnątrz prezentuje,szczególnie z okolocznymi pekinami ze Stalowej.Pomysłodawca powinien dostać Nobla!

Rocki

A kler bedo grali ? W tym kinie ?

xyz

Nie wiedzialem, że 1 pasmowa ulica Staszica czy podziurawiona Stalową i Kościuszki, która będzie wiecznie zakorkowana przez wyjeżdżających z galerii i PKP, to taki komfortowy dojazd autobusem czy samochodem. Ten kto wydał pozwolenie na budowę tej galerii bez przygotowania infrastruktury powinien beknąć. I jeszcze park and ride. Kto z tego będzie korzystał jak jedno auto skrecajace w lewo zablokuje 200 aut na parkingu, bo nie będzie mogło się włączyć do ruchu na zakorkowanej ul Sienkiewicza...? Chyba, że... postawią światła, to takie w stylu wpr:D

Gość2357

"Destynacja" bleh...

Gość

"Będzie to ważne wydarzenie dla całego południowo-zachodniego regionu aglomeracji warszawskiej, którego mieszkańcy od dawna czekali na nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe w swoim sąsiedztwie" - jak to dobrze, że jest ktoś kto nam uświadomił, na co czekamy.

sssypialniametropoli

Destynacja... Zna się te języki

Gość

Super! Czekamy tylko na lepsze marki odzieżowe i obuwnicze, bo na razie słabiutko.

Gość

A gdzie tam będzie usytuowany parking? Bo jakoś na fotce go nie widać

Gość

Bo wszyscy czekają na galerię, chyba żeby się ogrzać czekając na pociąg...

Gość

Można dojechać środkami komunikacji miejskiej czyli SKM KM WKD (odległość trochę za duża) ZP do czasu ewentualnej likwidacji oraz lokalne busiki,które Pruszków uruchamia i L-23. Chyba nie jest zbyt wiele do wyboru.

och

to mnie cieszy - Powstanie tam Multikino w nowej odsłonie wizerunkowej z wygodniejszymi fotelami i 7 klimatycznymi salami kinowymi.

Głos

Otwarcie połączenia wzdłuż torów za CBKO z tunelem na Działkowej już w 2025r

Gość

Błąd w druku bo komunikacji miejskiej nie ma w Pruszkowie w niektórych dzielnicach

Gość

Myślałem, że parkingi P&P będą dla korzystających z komunikacji kolejowej a nie dla robiących zakupy w galerii.

Pioter

Ciekawe czy czarny będzie święcił....

Gość

Gowno prawda z tym terminem otwarcia. Zaraz jeszcze napisza 21 pazdziernika. Po to by Jasiu wybronil fotel prezydenta

Radzio

A kiedy zamkniecie tej Galerii? Wiadomo?

MOP

Składam najszczersze i najpełniejsze gratulacje dla Pana Prezydenta Jana Starzyńskiego, że przyciągnął do Pruszkowa inwestora i mamy piękną galerię. Hejterzy się zaplują, że po co, że polskie sklepy upadną, że korki że sklepy nie takie, że kibel za mały, że srutu pierdutu. Tymczasem Pruszków dołączył do rzeszy nowoczesnych miast majacych galerię. Już nie trzeba będzie jechać do reduty lub do Janek. Będzie na miejscu wszystko - kino, fitness, sklepy, z czasem może uda się zorganizować kręgle. A jak jakiś Janusz biznesu nawet upadnie - chociaż nie sądzę, bo popyt jest, wszędzie są kolejki - to trudno. Nie każdy biznes musi przetrwać.