°


Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim

Zniszczone banery szpecą Grodzisk

To, że wszechobecne reklamy szpecą miasta wie każdy z nas. Efekt wzmaga się gdy banery lub plakaty są porwane i wyglądają jak strach na wróble. Grodziska straż miejska wzięła sprawy w swoje ręce, zniszczone reklamy każe usunąć lub poprawić, funkcjonariusze sprawdzają też czy banery zostały umieszczone w sposób legalny.

– Problem jest widoczny i psuje estetykę miasta dlatego podczas służby patrole straży miejskiej w Grodzisku Mazowieckim zwracają uwagę na ład i porządek przestrzeni publicznej – komentują strażnicy miejscy z Grodziska.

Niestety nie każdy właściciel reklamy jest świadomy, że zerwany, porwany lub w inny sposób zniszczony baner musi naprawić bądź usunąć. Grodziscy strażnicy poinformowali na swojej stronie internetowej, że będą upominać osoby odpowiedzialne za umieszczanie reklam o tego typu sytuacjach. Sprawdzona zostanie również legalność zawieszonego banera czy tez plakatu.

Każda osoba, która zamierza umieścić w odpowiednim miejscu reklamę powinna wiedzieć o kilku ważnych kwestiach. – Urządzenia reklamowe powinny zostać zgłoszone do starosty grodziskiego na podstawie przepisów prawa budowlanego. Jeżeli umieszcza się reklamy w pasie drogowym to powinny być umieszczone zgodnie z przepisami ustawy o drogach publicznych oraz powinni mieć zezwolenie zarządcy drogi. Właściciele reklam powinni zapoznać się z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego bo być może wprowadzony jest zakaz ich umieszczania – informują strażnicy.

Ale to nie wszystko. Każda umowa najmu bądź dzierżawy miejsca pod reklamę powinna być zgłoszona do urzędu skarbowego.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

kd2d22

Jesteśmy zespołem z Lublina, który stale się rozwija i podnosi swoje kwalifikacje. Dbamy o to, aby twoja strona internetowa była jak najbardziej nowoczesna i do tego wypozycjonowana. https://reklama-lublin.pl/

Gość

Słowo "miasto" w przypadku grodziska, to chyba mocne nadużycie. Zwykła wioska i tyle.

Gość

Niezniszczone banery tez szpecą... Mógłby ktoś z tym gunwem wreszcie zrobic porządek.

asik

Przepraszam,obok jakiego czołgu? Tego,którego nie ma już ponad 20 lat?

Gg

Do skarbowego zgłasza się umowy dot. reklam - bo są to umowy najmu powierzchni. A od takiej trzeba placić podatek 19%. W zasadzie wiele umów trzeba zgłaszać do skarbowego. Może umowę bezpłatnego użyczenia samochodu to nie, ale wszystkie gdzie jest jakaś płatność czyli dzieło, pożyczki, wynajem to już tak. Są oczywiście liczne wyłączenia ale kto by wiedział jakie. Przecież w szkołach tego nie uczą.

Gość

widać jaki jest ten dziadowski ten grodzisk maz. nie ma jak Pruszków .

PB100

Dzikie, paskudne szmaty to zmora tego kraju. Niestety poczucie estetyki w narodzie jeszcze się nie wykształciło, a prawo jest bezsilne ...

PI

Każda UMOWA musi być zgłoszona do US ??? Nie znam się, ale nie chce mi się wierzyć.

Gość

W Pruszkowie reklam przybywa jak np. paskudna wielka reklama obok czołgu.