19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
Facebook Dobro Wspólne

Znów wahadło w tunelu. I to przez dwa tygodnie...

Tuż po świętach w centrum Brwinowa znów szykują się spore utrudnienia dla kierowców. W tunelu pod remontowanymi torami kolejowymi znów pojawi się sygnalizacja świetlna i ruch wahadłowy.

Ze swobodnym przejazdem przez tunel kierowcy pożegnają się w środę. – Po krótkiej świątecznej przerwie ruszą znów prace przy modernizacji linii kolejowej. W tunelu w Brwinowie zostanie ponownie wprowadzony ruch wahadłowy. Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać od 4 kwietnia od godz. 10.00 do 18 kwietnia do godz. 12.00 – informuje brwinowski urząd gminy.

Z podobnymi utrudnieniami kierowcy przejeżdżający przez Brwinów borykali się ostatnich tygodniach już kilkukrotnie. Praktyka pozakała, że zwłaszczaw porannym szczycie przejazd na drugą stronę torów zajmuje w tym miejscu dużo więcej czasu. Aby uniknąć tych problemów, warto wybrać objazdy.

A co tym razem będzie się działo na wiadukcie? – Wykonawca modernizacji linii kolejowej nr 447 zdemontował już oba przęsła wiaduktu. Prace przy pierwszym przyczółku prowadzone były na przełomie lutego i marca, wówczas kierowcy przez dwa tygodnie doświadczali utrudnień związanych z wprowadzeniem ruchu wahadłowego. Teraz nadszedł czas na drugi przyczółek i sytuacja się powtórzy. Rusztowania będą zajmować jeden pas ruchu, a całodobowy ruch wahadłowy wydłuży czas przejazdu przez Brwinów w rejonie przeprawy pod torami. Piesi i rowerzyści będą mogli poruszać się swobodnie, chodnik w tunelu będzie cały czas czynny – czytamy w komunikacie brwinowskiego magistratu.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Bastard

Wielki mi problem, na kilka dni utrudnienia w ruchu. To lepiej jakby nic nie robili a nasze pieniądze przejadali. I za kilka lat ten tunel by się zawalił. A tak remontuja, naprawiaja lobby!!!

Gość

To jak bunkier wygląda

Gość

Brwinowianin ty przykry trolu.

brwinowianin

Ładnie nam Kosiński posprzątał ulice na Święta prawda? Ciekawe czy u siebie na podwórku też ma taki syf ?

Gość

Niech tam stanie jakaś drogówka i kieruje ruchem. Światła się nie sprawdzają bo tworzą się korki. Do tego za długo jest czerwone dla wszystkich.

Gość

Bez komentarza. Zamiast zamknąć tunel na kilka dni i zrobić wszystko na raz, to będą sie bawić przez pół roku paraliżując całą komunikację