17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

Artur Tusiński

Żółte kartki dla kierowców, ale będą też mandaty

Kierowcy, którzy na terenie Podkowy Leśnej zaparkowali swoje auta na miejscach niedozwolonych, za wycieraczkami odnaleźli „żółte kartki” od pracowników urzędu miasta. Kolejnego ostrzeżenia ma już nie być, mogą za to posypać się mandaty.

To nie pierwsza taka inicjatywa w Podkowie. W przeszłości kierowcy nieprawidłowo parkujący swoje samochody dostawali już tego typu żółte kartki z prośbą o stosowanie się do przepisów. Do pomysłu, aby „po dobroci” przekonywać do poprawnego korzystanie z parkingów właśnie w mieście-ogrodzie wrócono.

– Temat parkowania w Podkowie do łatwych nie należy. Wciąż są związane z tym uciążliwości dla mieszkańców, dlatego zdecydowałem o akcji informacyjno-ostrzegawczej. Kierowcy, którzy zaparkowali niezgodnie z przepisami od dwóch dni mogą znaleźć za wycieraczką żółtą kartkę z informacją o bezpłatnym udostępnieniu Park&Ride dla kierowców oraz grożących mandatach związanych z łamaniem przepisów – tłumaczy Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Jak dodaje, następnym krokiem będą już wystawiane mandaty. – Zdesperowani mieszkańcy, którzy nie mogą przejśc chodnikiem też włączyli się w akcję wkładając karteczki niesubordynowanym kierowcom, mając nadzieję na większą kulturę zatrzymywania się – zaznacza Tusiński.

W ostatnim czasie w Podkowie przybyło parkingów typu Park&Ride, kierowcy nie mogą narzekać więc na brak odpowiednich miejsc do pozostawienia swojego samochodu.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Korzystamy z gościnności Brwinowian, oni korzystają z naszej. Tyle, że powinniśmy zabiegać o jakieś wspólne rozwiązanie dojazdu ludzi do pracy. Na P&R i tak się wszyscy nie zmieszczą, mandaty czy karteczki nie pomogą. Wychodzi brak porozumienia z Brwinowem. Kto powinien o to zabiegać? Przecież nie sam Brwinów, kiedy my mamy problem.

Gość

Taki problem można łatwo rozwiązać zanieczyszczając odchodami nieprawidłowo parkujących, to działa lepiej niż karne kutacze xD

podkowianin

Cała masa samochodów na numerach WPR, W-coś tam innego, a najmniej WGM...

Gość

Tylko mandaty! Inaczej zajeżdżą nasze miasto. Czas, żeby władze Podkowy zrobiły z tym porządek! A najlepiej żeby burmistrz Brwinowa wybudował SWOIM mieszkańcom parking, bo to oni są głównym problemem Podkowy Leśnej.

Gość

Walić mandaty! Nie patyczkować się!

Gość

Słowo klucz. Mogą. Ja bym się tego nie przestraszył, a potraktował raczej jako reklamę dla park&ride.

Alchemik

W Pruszkowie też kasa leży na ulicy, tylko leniwej straży miejskiej nie chce się jej podnieść. Jakby zajrzała popołudniami na Ceramiczną, w okolice Corrado czy okolice stacji kolejowej to po tygodniu pieniędzy z mandatów wystarczyłoby na place zabaw (o które żebrze w konkursach prezydent), nowe siłownie i inną infrastrukturę. Ale lepiej zamknąć oczy na problem i wozić 4litery samochodami nie zwracając uwagi na nic dookoła.