°


Straż Miejska Grodzisk

Żółte kartki zawiodły, będą mandaty za parkowanie na Żydowskiej

Nieprawidłowo zaparkowane samochody to w ostatnim czasie plaga na ul. Żydowskiej w Grodzisku Mazowieckim. Kierowców dyscyplinować miały „żółte kartki”, ale nie przyniosły rezultatu. Posypią się mandaty.

Problem jest spory. – Kierowcy parkują na zakrętach, wjazdach na posesję oraz nie stosują się do oznakowania wynikającego z organizacji ruchu drogowego. Problem parkowania na wjazdach do parkingu podziemnego budynku przy ul. Żydowskiej 17 na wysokości budynku wielorodzinnego oraz budynku, w którym mieści się Urząd Skarbowy jest znaczny – wyjaśniają grodziscy strażnicy.

Jak dodają, administratorzy budynku skarżą się, że nawet pojazd odbierający odpady komunalne nie mógł wjechać pod altanę śmietnika, ponieważ uniemożliwiały mu to pojazdy, które zastawiły całą drogę tamując dojazd do nieruchomości.

Dotąd kierowcy źle zaparkowanych samochodów otrzymywali „żółte kartki”, ale tego typu ostrzeżenia nie przyniosły efektu. – Straż miejska w Grodzisku Mazowieckim informuje, że zastosowany system „żółtych kartek” nie odniósł prewencyjnego skutku, dlatego w najbliższym czasie będą zakładane blokady koła na pojazdy niepoprawnych kierowców, dla których przepisy ustawy „Prawo o ruchu drogowym” wydają się być jedynie martwym zapisem na papierze – zaznaczają strażnicy.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 16

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Grodzisk Maz. ul. Bałtycka- ulica dojazdowa do autostrady- to kpina z mieszkańców. Ulica zastawiona samochodami, brak przejść dla pieszych. Znaki drogowe z głupimi informacjami zakazu zatrzymywania i postoju pow. 15 minut, którego to czasu nikt nie kontroluje. Dodatkowa atrakcja to ogrodzenie na skrzyżowaniu równorzędnym Bałtyckiej i Piłsudzkiego zasłaniające widoczność. Ile jeszcze na tej ulicy głupich znaków ustawią ?

Gość

Dzisiaj sobota straży brak , a Bałtycka znów zastawiona przez samochody. Dodatkowo znaki z zakazem zatrzymywania i postoju na , których umieszczono dodatkowy napis powyżej 15 minut, pytanie pozostaje jedno kto tego czasu pilnuje bo na pewno nie straż miejska. Super ulica zapraszająca przejezdnych do korzystania z autostrady szkoda tylko, że ciężko nią przejechać. Do jasnej cholery tam są osiedla mieszkaniowe , brak przejść dla pieszych czy musi dojść do wypadku , aby ktoś odpowiedzialny za ustawienie tych znaków zaczął myśleć ?

Gośćprusz

W Pruszkowie kierowcy notorycznie jezdza pod prad ulica Potulickiego. Czy to z premedytacji czy tez ze slabo widocznego znaku zakazu wjazdu. Komu/gdzie to zglosic?

Sct

Straż miejską trzeba wezwać, oni sami z siebie NIC nie robią - nie wiem, czy nie mogą, czy nie chcą. Więc dzwoń. I wtedy przyjeżdżają, w Pruszkowie sprawdzone, naprawdę, w ciągu 30 min są na miejscu.

Gość

Do Ted 2018.02.14 09:47 Nie wysyłaj ludzi do Sądu bo to PSL-owski Sąd. W tym sądzie sprawami o wykroczenia zajmują się konkretni sędziowie z przydziału, zaś w odwoławczym spraw pilnują również przydziałowi z układu.

Gość

Gość 2018.02.14 09:36 Jedyny pociąg - to znaczy pociąg, który w związku z obecnymi remontami jeździ do Warszawy z Grodziska zatrzymując się dopiero na Zachodnim - i na ten pociąg właśnie dojeżdżają mieszkańcy np. Milanówka, Brwinowa i okolic, pozostawiając samochody przy stacji. Nie jeden w ciągu dnia a jedyny jakim można w okolicy dojechać do Warszawy, TYLKO ze stacji Grodzisk. Jeździsz pociągiem i wiesz o remoncie? A przenosząc siedzibę US trzeba by pomyśleć również o parkingu. UBAWIAJ SIĘ DALEJ

Gość

Dlaczego przy ul. Ządka od wielu lat brak reakcji na parkowanie sprzeczne z prawem ? Czy ma to związek, że kamienica w części należy do Naj i prokuratora z PRL ? Grodzisk to Królestwo Naj ? W całej Polsce Prezydenci, Burmistrzowie czy Wójtowie odpowiadają tylko politycznie za decyzje, przykładem jest HG, zamiast samorządności mamy królestwo z herbem - koniczynką.

Alchemik

Szanowna Redakcjo, może przy tej okazji zrobicie artykuł o tym w jaki sposób zarówno pruszkowskie jak i okoliczne służby typu policja i SM wykorzystują Krajową Mapę Zagrożeń. Bo widzę że sukcesywnie przybywa zgłoszeń wykroczeń zamiast ich ubywać. Założeniem KMZ miało być łatwe zgłaszanie przez obywateli miejsc gdzie dochodzi do wykroczeń. A patrząc na mapę Pruszkowa widać dokładnie rejony gdzie dochodzi do regularnych naruszeń a nic się z tym nie robi.

Ted

Nie przyjmować mandatów. Mandaty idą do kasy urzędu gdy nie przyjmujemy mandatu sprawa trafia do sądu i ewentualny mandat jest płacony na skarb państwa. Pominę fakt że straż miejska to odrzuty z policji - patrz szef i im się nie chce zajmować sprawami w sądzie.

Gość

Śmieszne jest to, że Urząd Skarbowy ktoś wiąże z działaniami władz Grodziska, jakby US podlegał Burmistrzowi... Ale czego się nie zrobi, by na kogoś coś napisać, nawet jak to bzdura. Polecam poczytać najpierw jaka jest przyczyna przeprowadzki US, kto wynajmował im pomieszczenia do tej pory (podpowiem, że nie gmina) i dopiero zabierać głos. A co do parkowania - niestety kierowcy to święte krowy. Przykład? Delikatesy Centrum na Armii Krajowej, obok jest ogromny parking, ale co z tego jak wszyscy muszą zaparkować pod drzwiami, czasem nie dając szans przecisnąć się pieszym... Po co taki kierowca będzie szedł kilka metrów... Zmarzną mu 4 litery, a pieszy niech się męczy... Przy dworcu będzie to samo. Tylko mandaty mogą przemówić do rozsądku, że jak jest zakaz to jest zakaz. I jaki jedyny pociąg? Ubawiłem się :))) A przed remontem były dwa pociągi do Warszawy czy ile? Kolejna bzdura Gościa o 8:52... Może zamiast pisać brednie - zająłbyś się pożyteczną robotą?

Gość

A kiedy na Zondka i na Bałtyckiej Straż Miejska zacznie pracować ?

Gość

Co tam żółte kartki za parkowanie. Dzisiaj nierząd Morawieckiego zatrzymał Władysława Frasyniuka. Dzisiaj on, jutro Ty. Tak działa władza totalitarna. Takie są metody PiS.

none

Co za bzdura z tym zakładaniem blokad. Przecież jeżeli samochód jest nieprawidłowo zaparkowany i blokuje ruch, to po założeniu blokady nadal będzie blokował ruch i to jeszcze dłużej. Taki samochód powinien być jak najszybciej odholowywany. Najlepiej na parking strzeżony gdzieś za Aninem - tak, żeby odbiór wiązał się nie tylko z uszczupleniem portfela, ale również znaczną stratą czasu. A jeżeli w międzyczasie ktoś inny zaparkuje na tym samym miejscu - również powinien zostać odholowany. Pomysł prosty i skuteczny. I zapewniający dodatkowe wpływy do budżetu.

Gość

Remont na kolei sprawia, że sporo osób dojeżdża do Grodziska by tam wsiąść w jedyny pociąg jadący w keirunku Warszawy. Dodatkowo władze Grodziska pod stację właśnie przeniosły Urząd Skarbowy. Oczywiście bez przygotowania specjalnego parkingu lub chociażby dodatkowych miejsc parkingowych.

Gość

czy może ktoś wreszcie coś zrobić z parkowaniem przy Kościelnej 1 w Pruszkowie? tam są znaki zakazu po jednej stronie a non stop stoją samochody blokujące ruch. straż pojawia się tam raz na miesiąc, a powinna 3 razy dziennie!

Gość

I słusznie Niech miszcze kierownicy bulą Jak przepisów nie uznają .