16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Fundacja Siepomaga

Zostań dawcą szpiku dla Dominika

O poruszającej historii Dominika z Płochocina pisaliśmy już w kontekście zbiórki pieniędzy na jego leczenie. Teraz 34-latkowi do życia potrzeba czegoś, czego nie da się kupić – przeszczepu szpiku. Kto wie, może to Ty jesteś jego genetycznym bliźniakiem?

Dominik już raz udowodnił swój hart ducha, kiedy przed 12 laty pokonał pierwszy atak choroby. Białaczka limforblastyczna miała być już tylko przykrym wspomnieniem. Latem tego roku okazało się jednak, że podstępny przeciwnik powrócił. – Los doświadczył mnie ponownie. W lipcu tego roku ból brzucha okazał się nawrotem choroby. Wróciłem na szpitalne korytarze i do szpitalnej izolatki. W tych trudnych chwilach są ze mną, tak jak i poprzednim razem, moi bliscy – Rodzina i Przyjaciele. To Oni dają mi siłę do walki. Tak bardzo zaangażowali się, aby pomóc nie tylko mi, ale i Innym chorym na nowotwory krwi. Postanowili zorganizować zbiórki oraz akcje rejestracji dawców. Dlatego proszę, nie bój się pomagać, oddanie szpiku nie boli, a może uratować czyjeś życie – zaznacza 34-latek.

Aby zarejestrować się w bazie dawców szpiku Fundacji DKMS wystarczy zamówić pakiet rejestracyjny (szczegóły pod tym linkiem). Pamiętajmy, że znalezienie odpowiedniego dawcy jest bardzo trudne. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwięcej osób zarejestrowało się w bazie. Im więcej ich będzie, tym większa szansa, że uda się pomóc nie tylko Dominikowi.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

dkms to niemiecka firma nastawiona na zarabianie, zarejestruj się to się przekonasz!

Gość

 "O tym czy ktoś może być dawcą szpiku dla innej osoby decydują antygeny zgodności tkankowej. Dawca i biorca powinni mieć jednakowe antygeny zgodności tkankowej. Niestety nie zawsze tak jest. Wielu chorych nie ma rodzeństwa, a często zdarza się, że pomimo posiadania kilku braci lub sióstr, żadne z nich nie może być dawcą (nie ma jednakowych antygenów zgodności tkankowej).  Istnieje możliwość znalezienia niespokrewnionej osoby, która może być doskonale dobrana pod względem antygenów zgodności tkankowej  do chorego. Poszukiwania są prowadzone z pomocą Krajowego Rejestru Dawców Szpiku, który zajmuje się rejestracją osób chcących pomóc innym oddając swój szpik." Wejdź na stronę i poczytaj.

Gość

a rodziny nie ma...?

Gość

a rodziny nie ma,,, aby oddała szpik....?