16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Facebook

Zostań dawcą szpiku, dla Krzyśka i innych

Krzysiek „Bronek” Broniewski to młody mieszkaniec Pruszkowa. Choruje na białaczkę, aby mieć szansę pilnie potrzebuje przeszczepu szpiku.

Pomocy ludzi dobrej woli w walce o zdrowie i życie potrzebuje Krzysztof zmagający się z białaczką. – Kochani, ja Krzysztof Broniewski, tata malutkiego Oliwiera, mam cztery miesiące na znalezienie dawcy szpiku, dzięki któremu będe żył. Wiec błagam Was, na chwilę oderwijcie się od swoich problemów i zamówcie zestaw z @Fundacja DKMS. Oddanie szpiku nic nie kosztuje, nie zabiera dużo czasu i nie boli a może uratować czyjegoś tatę, córkę, mamę. Tym razem pomocy potrzebuje ja „Bronek”, bądźcie dobrzy proszę – czytamy w apelu zamieszczonym na Facebooku Krzyśka.

 

Aby zamówić pakiet rejestracyjny dla dawcy z Fundacji DKMS wystarczy poświęcić dosłownie parę minut na wypełnienie formularza. – Zamówiony pakiet wyślemy do Ciebie na wskazany adres w ciągu 2 dni. W pakiecie rejestracyjnym znajdziesz formularz oraz pałeczki do pobrania wymazu. Wypełnij formularz, pobierz wymaz i odeślij pakiet na adres Fundacji. Po przebadaniu przesłanych próbek i wprowadzeniu danych do bazy staniesz się aktywnym potencjalnym dawcą komórek macierzystych. Wyślemy Ci także potwierdzenie rejestracji i Twoją kartę dawcy – czytamy na stronie Fundacji.

 

Więcej informacji znajdziecie tutaj.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

może to czas aby w Pruszkowie otworzyć punkt DKMS? zawsze to o parę chwil przyspieszy proces rejestracji dawców . czasem parę chwil ma duże znaczenie , na szczęście? do mnie nie dzwonią w sprawie szpiku..