°


Archiwum prywatne/ Maciej Bochnowski

Zrobimy coś, czego jeszcze nie było

Jedna z najważniejszych i zarazem najbardziej spornych inwestycji w Pruszkowie dobiegła końca. Chodzi oczywiście o budowę Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pruszkowie.

Stało się. Budowa Centrum Dziedzictwa Kulturowego dobiegła końca. Obiekt przechodzi już odbiory techniczne. Następnie przeniosą się do niego Miejski Ośrodek Kultury oraz Zespół Tańca Ludowego „Puszkowiacy”. Można powiedzieć, że inwestycja już dziś zapisała się na kartach historii jako jedno z najdroższych przedsięwzięć realizowanych w Pruszkowie. Budowa obiektu pochłonęła przeszło 70 mln zł. Dlatego wszyscy z niecierpliwością oczekują otwarcia tego obiektu. Zwłaszcza, że o ofercie jaka znajdzie się w CDK wiadomo niewiele.

Planowany zarys działalności, wizje wykorzystania tego obiektu oraz plany dotyczące otwarcia centrum zdradza nam Anna Dudziec, prezes spółki Centrum Kultury i Sportu, która będzie odpowiedzialna za zarządzanie obiektem.

Jak to się stało, że związałaś swoje życie z branżą eventową i zarządzaniem takimi obiektami?
Przez całe życie pracowałam przy eventach. Dodatkowo swoje kompetencje rozwinęłam na PGE Narodowym. Tam cała forma pracy wygląda troszeczkę inaczej. Obiekt jest nie tylko bardzo duży, ale i bardzo trudny jeśli chodzi o organizację imprez. Wydawało mi się, że idę organizować event, a okazało się, że zostałam na cztery lata w pracy. To był dla mnie ciężki okres i bardzo duża odpowiedzialność. Zarządzałam zespołem liczącym niekiedy nawet 1300 osób. To była szkoła przetrwania i wiele się tam nauczyłam.

Czy to oznacza, że w Pruszkowie będziemy mieli drugi Narodowy?
Nie. To nie taki obiekt i nie ta specyfika.

Narodowy to najbardziej rozpoznawalny obiekt w Polsce. Nie żal ci go zostawiać?
Dużo osób mnie o to pyta. Nie, nie żal. Cztery lata pracy to wystarczająco. Mogłam szukać tam jeszcze innych możliwości. Nawet były do tego przymiarki. Uznałam jednak, że czas na zmiany.

Miałaś potrzebę nowego wyzwania?
Poniekąd tak. Jeśli chodzi o zakres działalności to, w przypadku CKiS dużo się zmienia. Paradoksalnie tu będę miała więcej do zrobienia. Tu wszystko jest nowe, świeże. Wszyscy czekają na to, jak centrum będzie działać. Jest duża presja na to, by to miejsce funkcjonowało z fajną ofertą.

CDK w mieście budzi wiele emocji i nie zawsze są pozytywne...
Budynek ma fajną energię, mimo czarnej elewacji, która pewnie będzie niedługo rozweselona.
Opatrzyliśmy się już z nim, kto by nie przyjechał spoza miasta to o niego pyta. Mówi że jest fajny. Ludzie są ciekawi tego co w nim jest. Te osoby nie mają tych emocji, które towarzyszyły budowie. Podchodzą do niego z ciekawością. Ja bym chciała żeby mieszkańcy mogli już wejść do środka, przejść się po centrum, poznać ten obiekt.

Właśnie. To jak wygląda centrum każdy widzi. Ale to jak będzie działać owiane jest niemalże tajemnicą...
My mieszkańcy będziemy mieć tu wszystko czego nam trzeba. CKiS ma trzy obszary działalności. To kultura, o której wszyscy mówią, będzie tu również sport oraz część komercyjna. To pierwszy obiekt w Polsce, łączący te trzy płaszczyzny.

Liczymy na to, że możliwości budynku pozwolą by MOK i Pruszkowiacy rozwinęli jeszcze bardziej skrzydła. Mamy salę widowiskową, która będzie w pełni wyposażona ze sceną, nagłośnieniem, oświetleniem. To jest scena, na której można odtworzyć przedstawienie teatralne. Pozwoli nam to stworzyć ofertę, by mieszkańcy mieli gdzie przyjść obejrzeć dobry spektakl, występ kabaretu, czy wysłuchać koncertu. Chcemy, żeby ta scena żyła, żeby działy się na niej nie tylko te oczywiste rzeczy wynikające z dotychczasowej działalności. Będzie coś ponad. Coś, czego nie było.

Niewiele się o tym mówi, ale w CDK jest też część biurowa i konferencyjna
Tak mamy tu również sale konferencyjne i biura. Przez chwilę też byłam wolnym elektronem i nie do końca miałam gdzie się przytulić, a home office jest super trudny. Tutaj będzie możliwość, by każdy znalazł miejsce. Nie każdy szuka biura, które ma 70 metrów. Zmierzamy tutaj do coworkingu (możliwość indywidualnej pracy kilku osób z różnych firm w wynajętym pomieszczeniu – przyp. red.).

Co z ofertą komercyjną w CDK?
Działalność komercyjna będzie miała duże znaczenie. Trzeba pamiętać, że będą partnerzy, którzy będą zakontraktowani na stałe. W części sportowej na przykład mamy siłownię i fitness. To miejsce do wynajęcia, nad którego działalnością będzie czuwał wyłoniony w przetargu partner. Jeszcze nie mamy firmy, która będzie prowadzić siłownię i fitness. Przetargi są w przygotowaniu.

A co z drobnymi uzupełniającymi formami? Biblioteka? Kawiarnia? Co jeszcze będzie działać?
Będzie ricochet i ścianka wspinaczkowa. Chcemy, by w centrum działała restauracja gdzie w ciągu dnia można zjeść lunch, a wieczorem przyjść na kolację, posłuchać muzyki i wypić lampkę wina. Chciałabym, aby w momencie, gdy będzie ciepło pojawił się ogródek. Jeśli chodzi o bibliotekę, to na ten moment nie ma przewidzianego miejsca na tę działalność. Jest pomysł, by jedną przestrzeń zaaranżować w księgarnię z czytelnią, ale to śpiew przyszłości.

CKiS to nie tylko budynek, to również teren wokół. Masz pomysł by jakość wykorzystać teren kompleksu?
Są plany, by stworzyć jakąś plenerową imprezę cykliczną. Ale nie jest to kwestia miesiąca czy dwóch. Obiekt jest wielofunkcyjny, tu można zrobić masę fajnych rzeczy: jarmark, workout, ćwiczenia, śniadanie na trawie. To o czym mogę powiedzieć to to, że każdy z parterów, który będzie zainteresowany współpracą z centrum będzie zobligowany, by raz na jakiś czas zrobić aktywność dostępną dla mieszkańców nieodpłatnie. Myślimy o tym, by usługi były bardzo zróżnicowane.

Powoli zmierzamy do pytania, które musi paść. Kiedy otwarcie i jakie atrakcje przygotowujecie dla mieszkańców?
Otwarcie planujemy na pierwszy kwartał. Konkretnej daty jednak nie podam. Są wstępne plany, ale póki co ich nie zdradzamy. Do momentu kiedy nie stworzy się konkretny plan to nie chciałabym o tym mówić, bo on ulega modyfikacji. Chcemy żeby było nowocześnie i fajnie. Chcemy zrobić coś, co pokaże wielofunkcyjność centrum i jego otwarcie na potrzeby mieszkańców.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 62

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Fajna.

Fajnie. Grill na ściance. Piknik i disco polo. Do stolicy blisko. Ściągajcie zewsząd krajanie. Pruszków w korku stanie....

Gość

Jak ktos jest innego zdania niz SPP to hejt albo pisior.No gdyby glupota miala skrzydla....

Gość

Wiem. Wiem! - Tam powinno powstać Centrum Kultury Wszechukraińskiej!!!

Gość

"biblioteka?..[..]..to śpiew przyszłości" - no, kultura pełną gębą jak nic! "...coś, czego jeszcze nie było " - jakbym Rejs oglądał, tam też podobne stwierdzenie pada. Czyli Miś wiecznie żywy - " największe pieniądze robi się na dużych słomianych interesach". Żeby jakieś kino chociaż, ale nie - "coworking" będzie ( cóż za nowomowa ). Jak ktoś napisał, żeby chcociaż muzeum, a tak... Budynek za ciężkie pieniądze, a Pani robiąca za "prezesa" nie wie co tam będzie, czy będzie i kiedy będzie. Poza oczywiście siedzibą Mok'u i zespołu ludowego. Ja to widzę tak - trafiły się pieniądze do "utopienia" - i je "utopiono". I jak w Misiu - " a na koniec się tego misia spali i spisze protokół strat. I nikt się nie będzie pytał." Cóż - Polska. Szkoda.

Gość

Fakt jedyne informacje o CDKu to przeniesienie MOKu i Pruszkowiakow, tak naprawdę zero konkretów. Może znajdzie się ktoś mądry z pomysłem i nakręci to tak że inwestycja na siebie zarobi. Choć zatrudniać osoby z narodowego to chyba idiotyczny pomysł, szczególnie że Warszawa musiała dopłacać do maszynki do robienia pieniędzy.

Gość

Mówiłem - wspierać nie hejtować!

władzio

...zrobimy coś czego jeszcze nie było... owszem, ścianki wspinaczkowej pod chmurką jeszcze nie widziałem, to dopiero hit:D

wprrrr

do Gość 2018.01.15 11:25 -no te nawoływania do obalenia władzy są świetne i krytyka wszystkiego - jak zdarta płyta, luzie się cieszą że coś jest robione a oni dalej swoje. Zobaczymy czy po wyborach też tak będą ujadać

Gość

Pisiory znowu trollują. Oj boją się tego centrum jak ognia.

Gość

A ja jej wierzę. Tak ładnie się uśmiecha :)

Gośćsss

Nie buduja źle budują jescze gorzej... współczuje wam ruskie trole

Gość

Biblioteki nie będzie bo kawiarnia będzie

Piotr Bartnik

Nie ma sie co oburzac, zapewne w silowni bede grac Chopina i Lutoslawskiego a na scianach wisiec beda obrazy Gierymskiego i Kossaka. najpierw Pan Prezydent opuscil do wyburzenia 90% histoycznej, przemyslowej zabudowy Pruszkowa, nastepnie wybudowal sarkofag czernobylski za dziesiatki milionow PLN, nakraju miasta, bez dojazdu skm, a teraz bedziemy kultywowac tradycje i kulture miesniakow! Zaiste godne to "PRUSZKOWA", szczegolnie zwazywszy na to, kto wynajmuje, kto zarzadza, kto ochrania, kto sprzata, etc ten zacny obiekt. A moze juz czas na CBA?

Głos

Jasiu "zbudował nam" (z naszych pieniędzy,bez konsultacji) za 70MILIONÓW CDK (którego utrzymanie roczne będzie nas kosztowało KILKA MILIONÓW)...Zrozumiałbym gdyby powstał obiekt który swoimi atrakcjami będzie przyciągał wszystkich i co miesiąc zarabiał pieniądze ...a tu o jakich zarobkach mówimy? Na razie widzę roczne koszta obsługi CDKu ,nie mówiąc o kosztach utrzymania wszelkich pracujących tam speców od iwentów ,pijaru,dyrektorów od spraw nagłych...Brawo! I to jest proszę Państwa skutek patologii,która trwa od 20lat...Zero pomysłu na usprawnienia życia w tym mieście.Nie twierdzę że CDK jest niepotrzebny ale są w tej chwili ważniejsze sprawy! 70mln wywala się lekką rączką w sytuacji w której np.główny ruch jest poprowadzony przez centrum Pruszkowa,obwodnica?moze chociaż lewo skręty? Nie da siem! Za to mamy miesiąc w miesiąc wypadki na WP... Ścieżki rowerowe?Nie da siem! Za to dzieki naszemu sołtysowi mamy co roku Zenków Martyniuków na dorzynkach i odpustach...Najpierw Jarek ze swoją ferajną robili z tym miastem co chcieli,teraz "robi" tu co chce sołtys w białych rękawiczkach...Od ponad 20lat patrzę z przerażeniem na tą pruszkowską patologię ,cieszę się że już tu nie mieszkam ale nie mogę się doczekać czasów kiedy w Pruszkowie w końcu będzie normalnie...Kiedy w końcu te komunistyczne aparatczki będą popędzone ze stołków we wszystkich Polskich miastach podobnych do naszego biednego Pruszkowa?

Gość

Pruszków został zdewastowany przez budynki i takich właśnie troglodytów jak właśnie wiceprezydent czy starzyński. W tym mieście nie ma już jak się poruszać wszędzie bloki dno tyle w temacie! Czy tu się chwalić jakimś żałosnym budynkiem wćiśniętym przy stadionie ? Ludzie kto to zrobił? Już wolałbym muzeum mafii mniejsze i zarobiłoby kupę pieniędzy ale to nie dla takich pajaców których wymieniłem na górze.

Gość

ZMARNOWANE PIENIĄDZE !!!

Gość

Co to znaczy "odtworzyć przedstawienie teatralne"? Pierwszy raz widzę taki termin i nie wiem, co się za nim kryje. To będzie odtwarzanie z taśmy filmowej czy może jakieś inne odtwarzanie? A co z kinem czy też używając tej nowo-mowy, co z projekcją filmów na ekran wielkoformatowy. Nigdzie nie ma o tym w wywiadzie, a słyszałem, że miało być kino.

Wperr

Prosta rada - jak komus nieodpowiada i tak bardzo cierpi to won. Nawet sie juz pocieszyc niewolno bo gnoje wszystko hejtuja

Gość

najlepiej to idźcie na emeryturę w listopadzie, ekipo od 20 lat ,,niedasie,,

Tusk

Szkoda za przyszle wladze nie beda mialy juz co w Pruszkowie robic - wielka szkoda. Oczywiscie jesli wygraja wybory - w co watpie :)))))

Gość

Łączyć sport z kultura ? Paranoja. Finał tego tworu bedzie taki sam jak ministerstwa Kultury i Sportu.

Gość

Szkoda dziewczyny. Dziecko to bedzie słaby punkt w twoim życiorysie. Spółka która kierujesz (był konkurs na prezesa ?) skazana jest na bankructwo. Obym sie mylił. Natomiast władze miasta z SPP idą do wymiany juz w listopadzie. I oby tylko nie nastał nam PiS w mieści. Pozdrawiam mieszkańców Pruszkowa. Damy radę, wytrzymamy i to.

Bartezz

Tak zróbmy kręgielnię w stlu hulakula z muzą i djką, salę pool bilardową, kino, to co pozwoli zatrzymać ludzi w WPR zamiast inwestować kasę miasta w obiekt do którego połowa Pruszkowa nie pójdzie.

Wiki

Może ta ścianka wspinaczkowa będzie i całoroczna tylko niech pani Anna przechodząc z pge narodowy zabierze ze sobą rozkładany dach :-)

pisowiec

Widac ile cha.ów się wprowadzilo do Pruszkowa nie płacących podatków a tylko bzdury i opluwac Wladze Pruszkowa.A co zrobil wasz spadochroniarz w powiecie nic tylko rozbudowal w starostwie urzedasow swoich z kobylki wolomina itp.Dziwne ze starostwo ma siedzibe na gruncie gdzie przedtem byla siedziba Komuchów PZPRu.panie starostwo siedziba powiatu powinna byc w Zabkach.kobylce wolominie a najlepie w domu tam dzie pan mieszka.

pisowiec

Pis to dno tak jak ten spadochroniarz z kobylki co jest dla stasina wujkiem.

kaczor

A co wasz spadochroniarz z kobylki golasek zrobil dla powiatu nic poza glupimi usmiechami w mediach.a jak wam ten obiekt sie nie podoba to wynocha do waszej zabitej dechami stodoly przyjezdne cw.ki wiejskie nie placace podatkow w Pruszkowie.ale tylko cw.ki wiejskie takie glupoty moga pisac .

Z_Gąsina

Ciekawe dlaczego w Nowej stacji przetargi trwają i kończą się na etapie budowy, a w CDKu, który fizycznie już stoi nadal nie mogą się rozpocząć? Efekt będzie taki, że otwarciu molocha nie będzie towarzyszyło bum, które obowiązkowo powinno wpisywać się w taką uroczystość.. I smutno i straszno..

Gość

titanic imienia mgr ,,niedasie,, plus orkiestra , która zagra do samego końca, tytanica lub władz

Gość

Oj tam najpierw powtal titanik ,a teraz beda sie zastanawiac co tam bedzie.Wszystko postawione na glowie.Typowe podejscie tej wladzy.No moze bedzie pomnik dla trzech kroli.

Gość

CDK to nazwa robocza. Docelowo będzie się nazywać im. Lecha Kaczyńskiego bedzię się Wam lepiej kojarzył.

Gość

Pruszkowski "Titanic" za "jedyne" 70 mln.złotych..

mack

fajna ta ścianka, szkoda że do korzystania 3 miesiące w roku

Rolnik

Doswiadczenie ma i oby się przydało i sprawdziło w uspolecznieniu i ukulturalnieniu przecietnego pruszkowskiego buraka

Gość

Ciekawe, że zawsze kiedy przejeżdżam koło CDK myślę o śmierci.

Gość

Róbcie. I eksperymentujcie. Ale za swoje pieniądze. Najlepiej rządzić się nie swoimi oczywiście i wymyślać co to nie będzie. Żenada.

Gość2222

No tak, nie posadzili jeszcze jednego krzaka na wysepce...

ach

Jak patrzę na ten budynek to widzę nie powstałe: mosty , ulice, parki , chodniki,ścieżki rowerowe. Też proszę o podanie ceny budynku z wyposażeniem na które poszły kwoty z podatków mieszkańców Pruszkowa , ponieważ ta kwota znacznie przewyższa 70 mln podane w artykule.Co jest najbardziej zabawne to ,że budynek ,który powstał dla mieszkańców z naszych podatków jest przeznaczony na wynajem.......... dla prywatnych Firm:). Dla ciemnego ludu Ścianka Wspinaczkowa , ciekawy jestem czy za darmo oraz planowany piknik na trawie , trzeba pewnie bułki przynieść z sobą:) Coś tego mało za taka kasę!!!.Proszę nas oświecić czy ,, Tytanik,, vel ,,Trumna,, jest CDK czy CKiS ponieważ już straciłem zorientowanie w tych nazwach tego samego budynku. Przejdźmy do finansów. Tutaj samo narzuca się pytanie ; KTO ZA TO ZAPŁACI? Za pensie Pani Prezes - tutaj prosimy o podanie kwoty opierając się o ustawę o dostępie do informacji publicznej, za utrzymanie budynku.Jeśli wydatki będą wyższe niż wpływy z wynajmu pomieszczeń dla Biznesmenów hehehehehe to może Jasio z Andzejkiem się dołożą z pensyjki:)

Gość

Gość2222 - masz zupełną słuszność. Ręce precz od władz miasta! Wszak historia "wąskiego gardła" to tylko kilkadziesiąt lat. CAŁOŚĆ rządów jaśnie nam panującego. Chwała Mu. Bo mógł nic nie robić... A tak mamy przejazd. A CDK? pomyśl sam... Już sama nazwa... Jeżeli to coś ma się nazywać Centrum Dziedzictwa Kulturowego - to ja się pytam, jak w takim razie nazwać szereg długoletnich placówek o naprawdę ugruntowanej pozycji na mapie kulturalnej Polski? Globalne ? Światowe? Wszechświatowe? Skromność. Mówi Ci to coś? Centrum Kultury? Dom Kultury? Miejski Ośrodek Kultury? Nie... to zbyt skromne jak na bizantyjski rozmach Władz Miasta. Poza tym w jakim trybie wyłoniono zarządzającą firmę??? Co z personelem MOK Kamyk? Nurtuje mnie jedna myśl... chcieliśmy dobrze a wyszło CDK (dla niewtajemniczonych: Centrum Dziadostwa Kulturowego). I obym musiał odszczekać własne słowa.

cwaniaczek z wpr

@Gość2222 - oddali ale chyba nie skonczyli, bo widac to golym okiem. jak skoncza to napiszemy.

Gość2222

Prymitywizm niektórych na tym forum poraża, może coś o przebudowie wąskiego gardła napiszecie bo oddali i gęby się wam pozamykały jakoś - co cwaniaczki ze wsi?

loku

i tak będzie przez lata, lanie wody i dolewanie naszej kasy na projekty dla wszystkich i nikogo

och

"Zrobimy coś, czego jeszcze nie było" - smiem twierdzic, ze o to w tym miescie trudno nie bedzie.

Gośćwprr

Mam prosbe, czy gazeta wpr moze sprawdzic ip komentujacych i zbanowac kilka osob... bo tych komentarzy zyciowych nieudacznikow nie da sie juz czytac.

Gość

To co mi się nie podoba to fakt że ten budynek nie zaczął działać a jest naajbardziej zhejtowanym obiektem o jakim czytałem w ostatnim czasie. Zasługą tego hejtu jest działalność naszych wspaniałych sił jedynie słusznej partii - które od samego początku nie mając się do czego przyczepić znalazły sobie obiekt drwin i narracji typu "Tytanic" itp. Zamiast wspierać - zniszczyli potencjał tego miejsca zanim powstało - marząc o placu defilad dla uczczenia pamięci Ofiar zamachu. Przed Zarządzającym ogromne wyzwanie - przywrócenia czegoś co zosytało zniszczone na początku. Sugerowałbym wspomagać a nie krytykować.

Hmmm

To gdzie można poczytać o doświadczeniach prezesowej? Bo zorganizować event to chyba nie wszystko. No zreszta czas pokaże. Chyba ze będzie potem kilkunastu dyrektorów

Gość

Zapowiada się mega ciekawie, czekam z niecierpliwością!

Gość

Dajemy szansę tej Pani, ale podpowiem, że na pewno do wymiany jest prowadząca Pruszkowiaków. Oprócz śpiewania przez blisko 3h, dzieciaki tam nic innego nie robią. Wiele dzieciaków stamtąd już uciekło. Potrzeba młodej, energicznej osoby, wywodzącej się na przykład z zespołu Mazowsze. A ścianka wspinaczkowa to rzeczywiście porażka, trzeba będzie nadal jeździć do Warszawy

Gość

Pytanie zasadnicze: to jest centrum Dziedzictwa Kulturowego czy Centrum Kultury i Sportu, bo pojawiają się obie nazwy w materiale. Inna sprawa, że od dawna wiadomo że rocznie obiekt będzie kosztował 6 mln zł, a środków mamy tylko 5 mln zł. Jak wiemy brakuje Najemców, którzy pokryli by dziurę w wysokości 1 mln zł. Nie popisał się Jasiu z Andrzejem. Otwarcie będzie odwlekane, aby jak najbliżej wyborów. Otwarcie teraz jest niemożliwe, ponieważ przez kolejnych 10 miesięcy zdążyłyby wyjść wszystkie fuszerki w obiekcie, a tych na pewno nie brakuje. W ten sposób mamy odpowiedź na pytanie dlaczego wciąż szukają Najemców i odwlekają otwarcie..

Gość

"Anna Dudziec, prezes spółki Centrum Kultury i Sportu, która będzie odpowiedzialna za zarządzanie obiektem" - a w jakim trybie wyłoniona została oferta tej spółki??? Czy dotychczasowa dyrekcja Kamyka nie sprostałaby zadaniu? A może Kamyk jest już przeżytkiem? Teraz tylko komercja??? Chciałbym aby Redakcja te informacje podała. Bo bełkot w artykule to w 2/3 lans pani Anny Dudziec. A powadzenie Domu Kultury to nie event. To misja.

Domaga

Ten budynek powinien nazywać się "pruszkowska trumna". Idealnie wpasowuje się w kolory tego miasta...

Gość

Konkretów nie ma bo nie ma kasy, jak zarobi to i konkrety się znajdą, obiekt musi się samofinansować, było by skandalem aby miasto czyli my podatnicy mieli utrzymywać działalność obiektu i płacić pani prezes pensję. Nie dość, że obsada stanowiska prezesa była poza wiedzą zapewne i radnych to jeszcze mamy płacić na coś na co nie mieliśmy wpływu. Ciekawe na jakich warunkach pani Anna została zatrudniona i za jakie wynagrodzenie. Same pytania się cisną co do działalności centrum???

Gość

przecież CDK i tak potem splajtuje to po co się wysilać

Marek

Zasadniczo takie obiekty są potrzebne boję się jednak aby nie stało się tak jak z obiektem kolarskim w Pruszkowie nie wykorzystanym do końca bo nietypowa infrastruktura na to nie pozwala a szkoda . Hula wiatr w dużym obiekcie co innego basen pruszkowski choć i tu przydałaby się już modernizacja i remont bo trąci już myszką . Budowa Nowej stacji zobaczymy co pokaże ten obiekt choć wydaje się ze Multikino to mam nadziej ze będzie jedyna atrakcja Pruszkowa. Pytanie czego mieszkańcom tak naprawdę brakuje ?

leo

"Opatrzyliśmy się" z tym architektonicznym koszmarem? Z tym się nie da opatrzyć.

Andorian

...zero konkretów co tam będzie. A dlatego zero konkretów bo nie ma najemców i inwestorów. Jak nikt tam nie będzie chciał działać...zawsze mogą zrobić kolejną Biedronkę i będzie hulało.

daf

...dobrze że zrobili cokolwiek. Dajmy szansę . Jeśli nie będzie fajnie...zawsze można na W-we latać :-)

Gość

Konkretów za wiele nie powiedziała. Sroce z pod ogona to nie wypadła, czytałem jej profil i doświadczenie ma. Inna sprawa, że Jej wybór chyba odbył się bez żadnego konkursu, pewnie jak to zwykle w tym mieście bywa znajoma Jasia i SPP. Tak czy inaczej ja Jej nie skreślam. Zastawia mnie tylko dlaczego np. odpowiednio wcześniej nie ogłoszono tych przetargów, nie podpisano umów (tak ja kto się dzieje np. w budowanej CH Nowa Stacja). Efekt będzie taki, że otworzą i będzie hulał wiatr bo nie będzie żadnych najemców, atrakcji oprócz MOKu i Pruszkowiaków. To wszystko powinno być już ogarnięte!

Gość

Lanie wody,nic nowego się nie dowiedziałam, s i pani prezes chyba niewiele wie

szymon

ścianka wspinaczkowa? wiele osób z Pruszkowa i okolic cieszyło się, że powstanie ścianka wspinaczkowa i nie trzeba będzie jeździć do Warszawy... a tu spore rozczarowanie.. ścianka wspinaczkowa jak widać na pokazowych filmach będzie mieściła się w patio, pod gołym niebem... oczywiście takie ścianki są również ale jako dodatek do całorocznych ścianek mieszczących się pod dachem!!! kto wpadł na pomysł aby zrobić ściankę pod chmurką... kto z tego będzie korzystał i kiedy?!!! 3 miesiące w roku??? totalna porażka i jak zwykle dziadostwo. można było zrobić coś z prawdziwego zdarzenia a jak zwykle jest lipa. Ja nie skorzystam.

mono

w zasadzie zero konkretów

Gość

same ogólniki