13° Poniedziałek
25 Czerwca

Wt

Śr

Czw

Pią


Andrzej Kurzela/Facebook

ZTM chce buspasa w Al. Jerozolimskich

Trwają gorączkowe przygotowania do zapewnienia pasażerom komunikacji zastępczej w czasie wyłączenia z ruchu podmiejskiej linii kolejowej nr 447. Stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego podchwycił pomysł władz Pruszkowa i stara się o wytyczenie buspasa w Al. Jerozolimskich.

O możliwości wytyczenia buspasa, który ułatwi przepływ komunikacji zastępczej, informowaliśmy już na początku grudnia. Wówczas z takim postulatem wystąpili włodarze Pruszkowa, sugerując, że pas mógłby zostać wytyczony na odcinku od ich miasta do Ursusa. Okazuje się, że nitka dla autobusów na duże szanse na powstanie, ale od granicy Warszawy do Dworca Zachodniego. Stara się o to ZTM. – Buspas ma być w granicach Warszawy. Liczymy na to, że uda się wytyczyć być może jeszcze w czasie wakacji – mówi nam Igor Krajnow z biura prasowego ZTM.

Wprowadzenie tej zmiany w wakacje ułatwiłoby kierowcom przyzwyczajenie się do nowego rozwiązania w warunkach mniejszego ruchu. We wrześniu, gdzy wstrzymany zostanie ruch pociągów, szok miałby być mniejszy. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

A co wiemy o samej komunikacji zastępczej? Niestety, niewiele. Pewnych infomacji brakuje, od wielu miesięcy słyszymy jedynie zapewnienia, że przygotowania do jej uruchomienia trwają. – Szczegóły są w dalszym ciągu dopinane. Przedstawimy je tak szybko jak to tylko będzie możliwe – zaznacza Igor Krajnow.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 34

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Powinna być linia autobusowa również z Gąsina i Żbikowa. A są rozklekotane ruskie busiki jasia

tara

Każdy ma tu trochę racji. Moim zdaniem podstawowa sprawa to całkowity zakaz poruszania się . ... Tirów,sam. Ciężarowych w ciągu dnia w alejach.To wielki skandal ,ze pozwala się na poruszanie tym samochodom po. Alejach. To musi byc rozwiązane. Są autostrady,a kierowcy. Tirów wala przez miasto. W. Europie jest to zrozumiałe,a u nas ciągle nie. Nic nie dadzą dodatkowe autobusy . .. Bus pasy jak nie będzie zakazu wjazdu od......powiedzmy godz.rannych do .....określonej godz. Dla aut ciezarowych

Gasin

Gąsin żąda dostępu do morza !!!

Gość

wolne konopie

Gość

Tylko niech ztm go dobuduje a nie namaluje...Pomysł buspasa na tym odcinku to jakaś paranoja!!!!!!

Neutralny

To jeszcze Okęcie niech zażąda pasa startowego wzdłuż al. i też niech mają. A co. Paranoja goni paranoję. Jednego czego brakuje wzdłuż alej, to ścieżki rowerowej i chodnika. Cały czas się zastanawiam, że przy tak ruchliwej arterii, nikt z rządzących jeszcze o tym nie pomyślał. Idę o zakład, że wiele osób mając bezpieczną alternatywę dojazdu rowerem wzdłuż al. Jerozolimskich, zostawiłaby z przyjemnością cztery kółka na parkingu i wybrałaby rower. Mówi się tak dużo o natężeniu ruchu, bezpieczeństwie, ale nie idzie się w kierunku najprostszych rozwiązań.

grul

Uważam, że miasto powinno rozpisać przetarg na dodatkowe kursy autobusów, bez oglądania się na ztm i km. Coś na kształt dawnego Rapidu/L.Wnuka, który dojeżdżałby do centrum, a nie tylko na Zachodni.

chrust

Powinna być linia autobusowa również z Gąsina i Żbikowa.

Gość

Nie jestem zwolennikiem buspasa... ale jesli ktos go namuluje, to: Prosze, niech obowiazuje tylko od pon-pt. w okreslonych godzinach (rano w strone W-wy, po poludniu w strone Pruszkowa)

Gość

A czy ktoś zrobił symulacje ile potrzeba autobusów ???? Ile pociągi przewożą i ile potrzeba autobusów ? A czy przypadkiem jak rusza te wszystkie busy to ten z Ursusa wjedzie jeszcze na buspus czy będzie stał w kolejce do buspasa .... normalne rozwiązanie to pociągi po jednym torze, ewentualnie wyłączenie transportu w określonych godzinach. Tyle ze w naszym kraju ludzi sie nie szanuje !!!

Gość

Doskonały plan. Ja tam szykuję się na dojazdy 717 i chcę mieć buspas. A cieniasom w osobówkach będę pokazywał z okna autobusiku międzynarodowy znak pokoju ....

WawaLove

Do wawa i nie tylko lov 2017.04.19 15:11 Tlenu mi nie brakuje, jak buractwa w Mieście nie ma to jest czym oddychać, lepiej zobacz czym sąsiad w piecu pali.

Gość

Czyli zdm chce wybudowac 3 pasek na alejach to super informacja ;-)

Gość

Prezydent Kurzela i jego pomysły. Jak widać głupota jest zaraźliwa

Gość

W Pruszkowie poszerzą (może) do tego czasu aleje z jednego pasa do dwóch. Potem zamkną jeden (na buspas) i czyli wyjdzie na to samo. Tylko korek przesunie się trochę w stronę Warszawy. No pięknie. Myślę że WKD może spokojnie myśleć o podwyżce ceny biletów tak ze dwa razy. I tak nie będzie wyjścia.

WawaLove

No i teraz widzicie kim jesteście w Stolicy na śmiesznych blaszkach "WPR" !!! Co poza minusami macie na obronę ? Więcej minusów=wiecej buraków.

Gość

Trzeba dać rozwiązanie radykalne. Od 4 rano do południa puścić ruch Jerozolimskimi na 4 pasach tylko w kierunku Warszawy. Żeby można dojechać do pracy. Od południa odwrotnie. Powroty do domu. Jeśli ktoś będzie chciał jechać po południu do Warszawy, niech szuka sobie innej drogi.

Gość

Śmieszne te komentarze. Przecież jeden z głównych zarzutów wobec Starzyńskiego to brak linii autobusowej do Warszawy. Teraz ZTM na czas remontu chce wprowadzić często kursującą komunikację zastępczą i na dodatek dać jej priorytet na zakorkowanych alejach. Też źle? No to może byście się zdecydowali? Skoro aleje są "kręgosłupem" łączącym komunikacyjnie Pruszków z Warszawą to nie da się jednocześnie puścić tam ruchu samochodów prywatnych i ruchu autobusów. Tzn da się ale to nie będzie działać, bo wszyscy będą stać w korku i nikt nie dojedzie szybciej.

Gość

Co oni PIJĄ w tym PKP i ZTM że mają takie debilne pomysły. Jak każdy mieszkaniec regionu czuję się jak gówno gdy mi takie rzeczy robią

wawa i nie tylko lov

WawaLove - skoro mieszkasz w Warszawie to po co czytasz wiadomości ze wsi? Zapraszam, mimo wszystko, niezakorkowanymi ulicami w weekend na spacer, do lasu. Trochę tlenu ci się przyda.

WawaLove

Nie pomoże buspas, ani inne głupie pomysły. Mieszkacie we wsi i nikt Wam dojazdu do miasta nie musi zapewniać. Zapraszam niezakorkowanymi ulicami w weekend, do kina, teatru, centrum handlowego no i oczywiście w ramach odchamienia obowiązkowe zwiedzanie Stolicy.

Gość

I znowu podzielono Pruszków na dwie części. Czyżby pruszkowianie mieszkali tylko po jednej stronie torów???????????????????

Gość

dajmy jeden pas autobusom a drugi cyklistom i po problemie, reszta świata sobie poradzi, jak zwykle

Ewa

Chcemy bus pas koniecznie! Obecnie z Piastowa do Warszawy Śródmieście jadę 19 minut. Nie wyobrażam sobie jechać dłużej!

Gość

Trwają gorączkowe przygotowania... to zdanie idealnie odzwierciedla sytuację, trwa szukanie rozwiązań z tyłka wziętych, podobnie jak ta cała modernizacja.

loku

moim zdaniem takie pomysły kwalifikują się do prokuratury, chyba, że sobie domalują poza obecnymi notorycznie zakorkowanymi pasami

Gość

Ta mapa ze zdjęcia nie pokrywa się z niedawno zamieszczonym opisem tras autobusów zastępczych. Według niej przez Piastów będzie jeździć 717 i zastępczy, a wg wcześniejszej informacji przez Piastów miał nie jeździć żaden zastępczy. To jak w końcu będzie?

Gość

CO Z POSZERZENIEM ALEI JEROZOLIMSKICH DO 3 PASÓW NA ODCINKU PRUSZKÓW-WARSZAWA OBIECANYMI PRZEZ STRUZIKA I PIECHOCIŃSKIEGO NA EURO-2012 NIE MA PIENIĘDZY?!?!?! PRZECIEŻ UNIA PRZYZNAŁA NA TO ŚRODKI!!!! CO WY TAM Q.... ROBILIŚCIE PRZEZ 10 LAT?!?! JAK TE CH.... ŚMIĄ W OGÓLE POJAWIAĆ SIĘ W PRUSZKOWIE I O COKOLWIEK PROSIĆ CEGŁA IM W R...J !

Cartoonrec

Tylko niech ztm go dobuduje a nie namaluje..

Gość

a nie lepiej puścić autobusy 2 ulicami? 1 al jerozolimskie, 24h/d 2 warsztatowa, warszawska, do pkp ursus w godzinach szczytu.

Gość

Ciekawe, bardzo ciekawe jak zostanie poprowadzony buspas na wiadukcie, na węźle Salomea, gdzie jest tylko 1 pas ruchu. Żenada i 2 metry mułu.

Gość

Jak czasami gdzieś w Polsce pytają gdzie mieszkam, to mówię, że w Pruszkowie, obok którego jest Warszawa ;-)

Gość

Wolne miasto Pruszków nie potrzebuje komunikacji z jakąś tam warszawą. My tu mamy 2 króli i pazia, oni zapewnia nam szczęśliwość i wszechobecny dobrobyt. Nie potrzebujemy warszawy i komunikacji z tą wioską.

Gość

Wprowadzając buspas na 2 pasmowej wiecznie zakorkowanej drodze zrobi się mega armageddon...