24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
Jakub Małkiński

ZTM: Autobusy nie są zatłoczone

Kolejna odsłona problemów związanych z komunikacją zastępczą. Pasażerowie z Pruszkowa i Piastowa narzekają na przepełnione i opóźnione autobusy. W ocenie Zarządu Transportu Miejskiego sytuacja wygląda inaczej.

Dociera do nas wiele wiadomości na temat problemów z komunikacją zastępczą. Jedni skarżą się na zbyt małe autobusy, inni na to, że pojawiają się opóźnienia w ich kursowaniu. – Autobus z godziny 6.35 bardzo zapchany, następny już nie ponieważ... opóźniony – napisała jedna z naszych czytelniczek.

Najwięcej pasażerów korzysta z komunikacji zastępczej w godzinach porannych i popołudniowych, kiedy chcą dotrzeć, a potem wrócić z pracy. Jednoznacznie podkreślają, że nie mają ku temu najlepszych warunków. Rozwiązaniem sytuacji miałaby być większa liczba kursów linii ZP i 717. Całą sytuację obserwuje również Zarząd Transportu Miejskiego. – Nasi pomiarowcy są na miejscu i sprawdzają napełnienie linii ZP i 717. Z obserwacji wynika, że autobusy nie są zatłoczone – część pasażerów musi stać, ale dla każdego jest miejsce w autobusie. Podaż miejsc jest odpowiednia, a częstotliwość kursowania autobusów w godzinach szczytu wysoka – mówi nam Wiktor Paul z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Kolejny problem to opóźnienia. Pasażerowie podkreślają, że sięgają nawet kilkunastu minut. Co na to ZTM? – Mogą występować niewielkie opóźnienia w kursowaniu linii, ale sięgają kilku minut. W większości przypadków spowodowane są korkami. Częstotliwość kursowania autobusów pozostaje jednak zachowana – wyjaśnia Paul.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 46

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Tylko czekam aż napiszą że odbudowa linii PKP jest zbędna bo 5 autobusów rozwiązuje problem transportu pasma pruszkowskiego. Sukces stulecia

Sasza

Szanujcie Pana Ukraińca, bo następnym razem się we wsi nie zatrzyma.

Gość

Wracałam wczoraj do Pruszkowa ZP koło 17.00 i było ciasno i śmierdziało i było duszno. W autobusie nie dało się otworzyć okna ani nie było klimatyzacji. Nawet kierowca nie otworzył dachowego lufcika.

WawaLove

Macie wieśniaki jaja, czy tylko wydmuszki ? Zapraszam z kolejnymi groźbami. Tylko pamiętajcie "wiejskie" nie obrazi Warszawiaka ! A groźby dadzą mi argument dlaczego szukałem.... i znalazłem.

Gość

wawa love ale ty jestes smieszny:)

WawaLove

Do Gość 2017.09.09 11:05 Choć się wymienimy adresami i publicznie się odnajdziemy jesli nie podejmiesz prosty wiejski chamie wyzwania za tą zniewagę to nie pytaj potem jak ja cię znalazłem. Ta groźba chyba nie do końca tłuku była przemyślana....

Gość11

W autobusach nie działa klimatyzacja jest duszno.

Wolna Polska

trzeba zmienić w wyborach tych "fachowców" od dbania i ludzi !!!!! tylko kop w zad ich czegokolwiek nauczy i następnym da do myślenia ! proszę zobaczyć sprawy Vatowskie i społeczne teraz i 5 lat temu. Słyszeliśmy tylko że się nie da , że nie można, że nie mamy pomysłu itd, a teraz się DA ! i o to chodzi. Nieudacznikom na zawsze dziękujemy !!!! Wolna Polska !!!!

Gość

tylko kołek ustawiający światła przy Zniczu nie dał rady "przewidzieć" korków przy takim krótkim zielonym w kierunku Warszawy, szczególnie rano !!!! kołku tydzień powinien wystarczyć na pozbieranie myśli i wnioski !!!!!mam nadzieję !

Gość

@WawaLove: A ty się nie interesuj, co się dzieje w 717, skoro to dla ciebie prowincja, buraczany łbie. Odpiernicz się od nas, bo cię znajdziemy. Poszedłeś już z łapówką za sprywatyzowanie kamienicy, czy dopiero idziesz, partyjny cwaniaczku? "Młody_wykształcony_z_dużych_ośrodków". Uważaj, żebyś w swoim korpo realizował najpierw to, co jest z priorytetem "high" a potem "low" bo fakap będziesz miał, pusty łbie.

WawaLove

@Gość 2017.09.09 07:31 Z Warszawy jesteś że się wypowiadasz o Ratuszu ? niech cię nie interesuje co się w stołecznym mieście dzieje.

WawaLove

No właśnie mam nadzieje że nie dojedziecie.

Gość

ZTM stwierdza sobie, co chce. Wybrało sobie autobus, obejrzało i stwierdziło, że nie jest zatłoczony. Mogą być dwie przyczyny takich stwierdzeń: A) Pracują tam DEBILE, którzy nie wiedzą, które autobusy należy szczególnie obserwować albo B) Pracują tam ludzie podli, którzy wiedzą, jak jest ale mimo to kłamią w żywe oczy. Jako, że ZTMowi bardzo blisko do warszawskiego ratusza a wiadomo jak tam jest z moralnością, podejrzewam wersję B.

na przykład

Pierwsze przymrozki, pierwszy śnieg, pierwszy poważniejszy wypadek na alejach, zobaczymy jak dojedziemy do stolycy,...

Miro

do tego brudasa śmierdziucha co w gaciach gó.no ma- z dnia 06.09.br godz.20;46. Lepiej zamiast opluwać Pana Prezydenta nieuku po szkole 4 klas podstawówki naucz się pisać / nie kalecz nazwiska Pana Prezydenta radzę ci brudasie .żle ci w Pruszkowie to wynocha do swojej rodziny na wieś tam w szopie czekają na ciebie świnie,kury,kozy ,i szczury.A od Władz Miasta Pruszkowa komuchu odczep się.

Gość

Linia ZP, powinna jechać w Pruszkowie tak jak linia nocna, nie byłoby problemu ze skrętem z Kościuszki w Al Wojska Polskiego.

Do 2017.09.06 11:03

Pruszków to nie tylko Kraszewskiego. Sam sobie jeździj pierdzibusami P1

Gość

Czemu Pan Strabażyński milczy nt. tego że firemka przez niego usilnie promowana której zawdzięczamy ten bałagan oraz kopie Titanica przy Zniczu nie wyrobiła się z remontem al. WP od Znicza do Sygietyńskiej? Czy będą jakieś kary dla miasta za opóźnienia? Przecież to w interesie prezydenta i jego junty jest czy zostanie wybrany na kolejna kadencję czy wyborcy pokażą mu środkowy palec. Osobiście obstawiam opcję nr.2, dość już tej bylejakości, władze które nie potrafią dbać o interesy mieszkańców czyli swoich potencjalnych pracodawców nadają się do wymiany. Starosta też szczerzy zęby w mediach jakby ten paraliż go nie obchodził, korki na kilometr a dostajemy stacje rowerów, przecież to muppet show. Z drugiej strony czy kogoś z Wołomina obchodzą korki w Pruszkowie? Co konia obchodzi że się wóz przewróci, był taki film, w Pruszkowie jak widać ciągle temat aktualny. Niestety Strabag bimbał sobie miesiącami całą sprawę, śmieją się z tego śmiesznego miasta i jeszcze śmieszniejszego prezydenta i starosty, władze mogą im skoczyć a my mamy piaskownicę pod wiaduktem. Mnie jako mieszkańca guzik obchodzi czy to droga wojewódzka, krajowa, powiatowa czy miejska, biegnie na terenie miasta i to miasto i władze odpowiadają za przymykanie oczu na ten wszechobecny syf. Dziękuję za uwagę.

Gość

Może się na mnie wkurzycie, ale trudno: 1. remont na LK447 funduje nam PKP PLK, na tej linii za transport osobowy odpowiadają KM i SKM, które coś tam zastępczego wymyśliły. Do ich pomysłu poważne zastrzeżenia miał Piastów który chyba tylko gadał by gadać, oraz cokolwiek działa Brwinów, bo stoi pod murem, za to działa mądrze. 2. wąskie gardło robi województwo, bo droga wojewódzka, Bohaterów Warszawy to droga powiatowa i Prezydent Pruszkowa może się tylko do nich łasić i buty im polerować. Czy to robi dla dobra mieszkańców to inna sprawa. 3. wiadukt w Pruszkowie to droga powiatowa o ile dobrze pamiętam. To że jego stan był pomimo reanimacji "kiepski" wiedzą wszyscy, ale czy akurat teraz trzeba na nim wymieniać instalacje? tego bym nie powiedział i Prezydent Pruszkowa powinien w tej sprawie interweniować (prawie buty lizać w powiecie), bo kładzie to transport w całym mieście, oraz położy w Piastowie. 4. skrzyżowanie Kościuszki/Wojska Polskiego to krzyżówka drogi wojewódzkiej i powiatowej. Już powinna zostać zmieniona organizacja świateł na tym skrzyżowaniu, zlikwidowane lewoskręty z WP, jako te które korkują krzyżówkę, a co za tym idzie miasto. Sorki, Prezydent znów powinien interweniować, ale czy cokolwiek robi? 5. bus pas jest od granicy W-wy w stronę centrum, wydłużyć go do wąskiego gardła, a przynajmniej do Tesco w Piastowie gdzie dochodzi linia 717 6. Puścić busy na 2 trasach. Pierwsza spod kościoła na Kraszewskiego, Prusa, Bohaterów Warszawy (odcinek po odblokowaniu skrzyżowania, a chwilowo spod Lidla), Tuwima, Dworcową, do pętli Regulska. Druga spod szpitala kolejowego lub starej bramy osobowej ZNTK (lepiej byłoby z Waryńskiego, ale trzeba ominąć rondo, bo będzie kicha z pomysłu i utkną) Warsztatową i Broniewskiego, Warszawską, do pętli na Niedźwiadku. Busy małe, takie jak P1 w Piastowie, za to co 10 minut. Czemu Pruszków i Piastów nie podjęły tego tematu? to w interesie ich mieszkańców. Wkurzajcie się, ale wasze słowa krytyki padają na włodarzy, ale nie za to za co powinny, bo to nie oni rządzą w tych sprawach, a powinny padać za uległość, brak walki o mieszkańców u właściwych zarządców. Krytykować TAK, ale za to czego faktycznie nie robią.

igi

Dokladnie zgadzam się z tym że problem z Korkiem i Autobusami jest taki, ze dopiero jak zrobią przy Zniczu drogę to może one zaczną jezdzić tak jak należy... wcale sie nie dziwie że niektore autobusy nie sa zapełnione... bo jak ktoś ma ochote jechac do środmiesica 1h20min to woli jechac samochodem z punktu do punktu a nie jechac i jeszcze pozniej sie przesiadac gdzie dochodza dodatkowe czasy na przesiadki. Malo tego ponoc droge przy Zniczu zrobią na koniec Pazdziernika... ale zaraz potem zamykaja wiadukt w Pruszkowie i znowu zamkna Pas Jerozolimskich takze synchornizuja prace i okoliczne miejscowosci pozostana wyłaczone z ruchu na długi długi czas.. odcinaja Nas od Świata , moze wczesnym rankiem albo poznym wieczorem da sie jakos jezdzic ale nie wszyscy tak moga sobie pozwolic

Gość

Zapraszam na kurs autobusu nr. 3 o godzinie 7, 15 z Piastowa nawet mysz ma problem z wsiadaniem a włodarze miasta i tak niedługo się zmienia chyba że znowu coś naobiecuja imochery na nich zaglosuja

Gość

Szanowni Państwo, to dopiero drugi dzień a pozostało jeszcze ok.350 dni:):):):) będzie coraz gorzej aż do maja(odetchniemy w ferie)Miłego podróżowania i zawierania nowych znajomości, tych fajnych na lata i tych niefajnych na minutę:)

Gość

Pomiarowcy ...chyba oszukancy ....wczoraj na jasnej to juz nie bylo miejsc stojacych..podjezdzaja male smierdzace popierdulki. Po dwoch dniach czlowiek ma dosyc a co mowic caly rok.....

Gość

Czystki w stolicy ? http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/864790,za-spoznienia-do-pracy-mozna-zostac-zwolnionym.html

Gość123

ZTM to zespół tępych mózgów to co oni piszą lub mówią w Warszawie nie odzwierciedla rzeczywistości w 90 %. Także nie spodziewajcie się, że w tym przypadku będą pisali prawdę. Organ całkowicie na dzień dzisiejszy nie potrzebny w organizacji komunikacji miejskiej, która powciągała i utworzyła sztuczne stanowiska aby swoich słoików powciskać na siłę co by mogli się pochwalić, że w Warszawie pracują zamiast gnój wynosić

Gość

Jechałem dziś taką scanią. N tylnym siedzeniu. Mało nie dostałem choroby wibracyjnej. Jak postawiłem nogi na podłodze, to czułem jak krew mi z nóg odpływa i musiałem trzymać stopy w powietrzu. O hałasie nie wspominając. Gorszego go..a do wożenia ludzi to chyba nie ma. Skąd oni mają te silniki? Tego nie daje się wytrzymać

Gość

do Gość 2017.09.05 18:12 Przeczytaj kto za ciebie płaci. I nie dziw się że jesteś darmozjadem w stolicy. http://www.um.warszawa.pl/budzetwpigulce/2017-budzet-transport-i-komunikacja

Gość

Ludzie informują o problemach a ci jak zwykle do niczego się nie przyznają z wielkim "ależ skąd, w autobusach jest luz a autobusy mogą spoznic się jedynie kilka minut" Kilkanaście minut? To bujda, ludzie kłamią. Jakie to jest żałosne, zwolnilbym ich tam wszystkich razem z tymi pomiarowcami

mieszkaniec

Jaś zawalił sprawę. Tyle w temacie. Poważny włodarz miasta przebudowy przy Zniczu by przypilnował.

Gość

Trudno aby skończyli przebudowę ulicy przy Zniczu skoro nic się nie robi. W sobotę nawet nie było wbitej łopaty a w tej sytuacji prace powinny być prowadzone 7 dni w tygodniu 24 h. Jakby płacili 1 milion kary za każdy dzień opóźnienia toby zasuwali. Wszystkiemu winne są władze Pruszkowa że nie dopilnowały umów.

Gość

Do Gość 2017.09.05 12:51 - tylko że warszawska komunikacja miejska działa także poza WARSZAWĄ (2 strefa) a samorządy podwarszawskie bardzo dużo za nią płacą, do tego bilety są niemal 2 razy droższe.

Gość

Ludzie przecież nie musicie wszyscy ćwiczyć korka w Alejach, albo na ulicach Pruszkowa. Ci przejeżdżający rano od strony Grodziska przez Pruszków do Warszawy niech jadą Brzozową do Michałowic i cały korek omijają, albo do Sokołowa i na trasę do Wa-wy. Dlaczego wszyscy muszą jechać Alejami i wjeżdżać na A-2 w Pruszkowie. korzystajcie z map i alternatywnych tras dojazdu do Warszawy. Po co tracić czas na stanie w korku w Pruszkowie?

Gość

Proszę wzmocnić linię 716 rano i popołudniu.

Gość

I co z tego, że autobusy nie są zatłoczone lub są? Problem z komunikacją to korek w Pruszkowie spowodowany przebudową przy Zniczu, która ciąnie się w nieskończoność i końca nie widać. Zwiększenie ilości autobusów nic nie da, przynajmniej do koća przebudowy. Winę ponoszą władze miasta. Jak można tolerować trwającą 1,5 roku przebudowę kilkuset metrowego odcinka przy dzisiejszych możliwościach technicznych i technologicznych. W tym czasie buduje się autostrady. Na tej przebudowie powinny trwać intensywne prace a nie słaniający się pracownicy i żadnych postępów. To jest skandal!

Gość

I co z tego, że autobusy nie są zatłoczone lub są? Problem z komunikacją to korek w Pruszkowie spowodowany przebudową przy Zniczu, która ciąnie się w nieskończoność i końca nie widać. Zwiększenie ilości autobusów nic nie da, przynajmniej do koća przebudowy. Winę ponoszą władze miasta. Jak można tolerować trwającą 1,5 roku przebudowę kilkuset metrowego odcinka przy dzisiejszych możliwościach technicznych i technologicznych. W tym czasie buduje się autostrady. Na tej przebudowie powinny trwać intensywne prace a nie słaniający się pracownicy i żadnych postępów. To jest skandal!

Gość

Następny za 2 minuty? Ocknij sie chłopie. W rozkładzie jest 5-7 autobusów na godzinę, a przyjedzie 1-2 max

Gość34

tragedia i dziadostwo.

z Grodziska

Mam wątpliwości co do organizacji komunikacji zastępczej. Kto za to odpowiada? Gminy czy kolej? Chyba jednak ruch wahadłowy pociągów byłby lepszy niż całkowite wyłączenie linii. Kolej owszem na tym zyska bo łatwiej i szybciej ( a przez to i taniej) zakończy modernizacje. Tylko coś mi sie wydaje , że to naszym kosztem.

James

Gdzie są PRZEGUBOWCE... między 6.15 a 7.30 powinny jeździć do W-wy !!!!!!

Gość

Cieszę się jak nie muszę korzystać z tej komunikacji i jazdy w tych "pachnących" i "super komfortowych" "autobusach".

Gość

jak się wszyscy pchają do jednego autobusu, zamiast poczekać na następny który będzie za dwie minuty, to nic dziwnego, że sie ludzie nie mieszczą

Gość

Jeszcze jedna kwestia: co z pasazerami, ktorzy nie maja karty miejskiej tylko kasuja bilety kartonikowe? Ile trzeba przygotowac biletow np.20 minutowych zeby rano dojechac ZP do Zachodniego? SKM dojezdzala w ok.18-19 minut wiec wystarczal jeden. Dlaczego teraz trzeba kasowac 2 lub trzy (7-10 zl) albo 90 minutowy za 7 zl skoro sa takie utrudnienia czasowe? Nie powinna byc uwzgledniona taryfa czasu przejazdu SKM?

Gość

PKS Grodzisk nie ma przegubowych Solarisow, a to oni wygrali przetarg, bo sa najtansi. Jezeli chcecie wozic sie do pracy w przegubowych, klimatyzowanych autobusach, to przeniescie sie do Warszawy. Nie mozna miec komfortu mieszkancow stolicy, mieszkajac i placac podatki poza nia.

Gość

Ciekawe co by powiedzial zarząd ztm gdyby swoje tyłki musieli przewieźćwiczenia w zatloczonym autobusie i jechali by jak sardynki albo stali na deszczu bo autobus się spoźnia...ciekawe czy wówczas pomiarowcy byli by tego samego zdania.To jest wstyd żeby ludzi wozić w takich warunkach i brać za ta gruba kasę

Gość

Nie no nie są przepełnione, może mucha się zmieści jeszcze Pomiarowcy to są chyba na stacjach początkowych

dżejms

Gdzie są przegubowe Solarisy ? PKS Grodzisk niech sobie Scaniami wozi rolników na Dożynki.